Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
Damjunior
Matcher
DECEMBER 2018
 
31
mån
00:00    
Sparrås Idrottshall
Ytterby IS - Torslanda IK 1  -      
FEBRUARI 2019
 
23
11:00
lör
11:00    
Yttern (Träningsmatch)
Ytterby IS - Floda BoIF1  -  3  
MARS 2019
 
03
18:00
sön
18:00    
Yttern (Träningsmatch)
Ytterby IS - BK Häcken7  -  0  
 
09
11:30
lör
11:30    
Heden 4 Konstgräs (DM Junior)
BK Häcken - Ytterby IS1  -  4  
10
09:00
sön
09:00    
Heden 3 Konstgräs (DM Junior)
Ytterby IS - Sävedalens IF1  -  1  
 
17
16:00
sön
16:00    
Yttern (Träningsmatch)
Ytterby IS - Öckerö IF2  -  2  
 
24
17:00
sön
17:00    
Älvevi (Träningsmatch)
Älvängens IK - Ytterby IS10  -  1  
 
31
18:30
sön
18:30    
Yttern (Träningsmatch)
Ytterby IS - Askims IK12  -  1  
APRIL 2019
 
05
19:15
fre
19:15    
Härlanda Park (Klass 3 Junior)
Qviding FIF - Ytterby IS6  -  4  
07
16:30
sön
16:30    
Rosenhill (Division 3 Damer)
Eriksbergs IF - Ytterby IS0  -  0  
 
10
19:30
ons
19:30    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - IK Zenith1  -  3  
 
23
20:00
tis
20:00    
Svenska Stenhus Arena (Klass 3 Junior)
Ale United - Ytterby IS1  -  15
25
20:00
tor
20:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Bergums IF13  -  0  
 
29
18:45
mån
18:45    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - IK Zenith3  -  0  
MAJ 2019
 
01
12:00
ons
12:00    
Kode IP (Division 3 Damer)
Kode IF - Ytterby IS0  -  2  
 
12
18:30
sön
18:30    
Vallhamra (Klass 3 Junior)
Sävedalens IF - Ytterby IS3  -  8  
 
16
19:00
tor
19:00    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - IK Kongahälla0  -  1  
19
16:00
sön
16:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Kode IF4  -  1  
 
23
19:00
tor
19:00    
Tuvevallen (Division 3 Damer)
Finlandia Pallo AIF/Backatorp IF - Ytterby IS5  -  4  
25
13:00
lör
13:00    
Hammarviken Arena (Klass 3 Junior)
Örgryte IS FF - Ytterby IS1  -  12
 
27
19:30
mån
19:30    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - Torslanda IK0  -  11
30
13:20
tor
13:20    
Ålborg City Cup
Alborg KFUM (DK) - Ytterby IS1  -  0  
30
16:00
tor
16:00    
Ålborg City Cup
Ytterby IS - A.S.C. Waterwijk (NL)1  -  0  
31
11:20
fre
11:20    
Ålborg City Cup
Kode IF (SE) - Ytterby IS2  -  0  
31
15:20
fre
15:20    
Ålborg City Cup
Ytterby IS - NSVV (NL)4  -  1  
31
18:40
fre
18:40    
Ålborg City Cup
Roda Boys (NL) - Ytterby IS0  -  4  
JUNI 2019
 
01
08:40
lör
08:40    
Ålborg City Cup
v.v. Winkel (NL) - Ytterby IS0  -  1  
01
12:00
lör
12:00    
Ålborg City Cup
FC Meppel (NL) - Ytterby IS2  -  3  
 
04
19:30
tis
19:30    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Torslanda IK3  -  0  
06
12:15
tor
12:15    
Bravida Arena (Division 3 Damer)
BK Häcken - Ytterby IS4  -  0  
09
16:15
sön
16:15    
Ödsmåls IP (Klass 3 Junior)
Ljungskile SK/Ödsmåls IK/Groheds IF - Ytterby IS2  -  4  
 
15
13:00
lör
13:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Kungälvs FF9  -  0  
16
18:00
sön
18:00    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - Eriksbergs IF1  -  4  
 
18
19:45
tis
19:45    
Klarebergsvallen (Klass 3 Junior)
Kärra KIF - Ytterby IS5  -  4  
 
26
19:00
ons
19:00    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - Lerums IS0  -  9  
JULI 2019
 
10
09:20
ons
09:20    
Helsinki Cup
Ytterby IS - GPS/TB (FI)1  -  0  
11
10:40
tor
10:40    
Helsinki Cup
HJK/City (FI) - Ytterby IS0  -  4  
11
15:20
tor
15:20    
Helsinki Cup
FC Wild (FI) - Ytterby IS3  -  2  
12
14:00
fre
14:00    
Helsinki Cup
Ytterby IS - PuiU/MPS YJ (FI)0  -  1  
AUGUSTI 2019
 
11
16:00
sön
16:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Qviding FIF  -      
 
15
19:00
tor
19:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - BK Häcken  -      
17
12:15
lör
12:15    
Bergumsvallen (Klass 3 Junior)
Bergums IF - Ytterby IS  -      
 
19
18:30
mån
18:30    
Aspevallen (Division 3 Damer)
Lerums IS - Ytterby IS  -      
21
18:30
ons
18:30    
Hovgårdsvallen (Division 3 Damer)
IK Zenith - Ytterby IS  -      
 
30
18:15
fre
18:15    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Ale United  -      
SEPTEMBER 2019
 
04
19:30
ons
19:30    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - BK Häcken  -      
05
20:15
tor
20:15    
Hovgårdsvallen (Klass 3 Junior)
IK Zenith - Ytterby IS  -      
08
16:00
sön
16:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Sävedalens IF  -      
 
11
17:45
ons
17:45    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - Kode IF  -      
13
19:00
fre
19:00    
Kode IP (Klass 3 Junior)
Kode IF - Ytterby IS  -      
 
22
16:30
sön
16:30    
Kongevi (Division 3 Damer)
IK Kongahälla - Ytterby IS  -      
 
24
19:30
tis
19:30    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Örgryte IS FF  -      
27
19:15
fre
19:15    
Torslandavallen (Klass 3 Junior)
Torslanda IK - Ytterby IS  -      
OKTOBER 2019
 
01
19:30
tis
19:30    
Yttern (Division 3 Damer)
Ytterby IS - Finlandia Pallo AIF  -      
06
16:00
sön
16:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Ljungskile SK/Ödsmåls IK/Groheds IF  -      
 
12
14:15
lör
14:15    
Torslandavallen (Division 3 Damer)
Torslanda IK - Ytterby IS  -      
13
14:00
sön
14:00    
Kongevi (Klass 3 Junior)
Kungälvs FF - Ytterby IS  -      
 
20
16:00
sön
16:00    
Yttern (Klass 3 Junior)
Ytterby IS - Kärra KIF  -      
 
26
16:00
lör
16:00    
Slättadamm (Klass 3 Junior)
BK Häcken - Ytterby IS  -      
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada