Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
Herrlag
Matcher
FEBRUARI 2019
 
02
12:15
lör
12:15    
Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
IK Zenith (D4H) - Ytterby IS (D5H)1  -  0  
 
09
12:00
lör
12:00    
Sparbanksvallen
Ytterby IS (D5H) - IFK Valla (D4H)1  -  1  
 
23
11:00
lör
11:00    
Tjörns Sparbank Arena
Skärhamns IK - Ytterby IS Herr5  -  5  
MARS 2019
 
02
12:30
lör
12:30    
Tavlebordsvallen konstgräs
Henån/Gilleby - Ytterby IS Herr3  -  2  
 
09
11:30
lör
11:30    
Ängö Schakt Arena
Stala IF - Ytterby IS Herr0  -  8  
 
24
16:00
sön
16:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS (D5H) - Lerums IS (D4H)1  -  2  
APRIL 2019
 
05
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Utbynäs SK4  -  1  
07
16:15
sön
16:15    
Klarebergsvallen 2 Konstgräs
Kärra KIF - Ytterby IS  -      
 
12
19:00
fre
19:00    
Flodala IP 3 KG
Floda BoIF - Ytterby IS1  -  11
14
16:00
sön
16:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Romelanda UF1  -  9  
 
17
19:00
ons
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Sveakurd FC  -      
 
26
19:15
fre
19:15    
Furulundsplan 1 Konstgräs
Björndammens BK - Ytterby IS3  -  8  
MAJ 2019
 
03
18:45
fre
18:45    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Romelanda UF6  -  0  
05
15:00
sön
15:00    
Furulundsplan 1 Konstgräs
Björndammens BK - Ytterby IS3  -  2  
 
10
19:30
fre
19:30    
Hönö Arena 1
Hönö IS - Ytterby IS0  -  4  
 
17
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Partille IF FK1  -  0  
 
20
19:30
mån
19:30    
Ytterns IP 1 Gräs
Ytterby IS - Guldhedens IK3  -  1  
25
13:00
lör
13:00    
Älvevi 1 Gräs
Älvängens IK - Ytterby IS2  -  1  
 
29
19:00
ons
19:00    
Ytterns IP 1 Gräs
Ytterby IS - Angered MBIK4  -  2  
JUNI 2019
 
05
20:15
ons
20:15    
Tuvevallen 2 Konstgräs
IF Vardar/Makedonija - Ytterby IS2  -  3  
 
12
19:30
ons
19:30    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Finlandia/Pallo AIF3  -  0  
16
17:00
sön
17:00    
Kviberg 19
SKIF Semberija Göteborg - Ytterby IS3  -  0  
 
19
19:45
ons
19:45    
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK - Ytterby IS3  -  2  
 
26
19:00
ons
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Floda BoIF8  -  0  
AUGUSTI 2019
 
10
14:15
lör
14:15    
Bläsebovallen 1 Konstgräs
Sveakurd FC - Ytterby IS  -      
 
16
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 1 Gräs
Ytterby IS - Björndammens BK  -      
 
24
15:00
lör
15:00    
Romevi 1 Gräs
Romelanda UF - Ytterby IS  -      
 
30
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Hönö IS  -      
SEPTEMBER 2019
 
07
13:00
lör
13:00    
Lexby 1 Gräs
Partille IF FK - Ytterby IS  -      
 
13
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Älvängens IK  -      
 
19
19:45
tor
19:45    
Lövgärdesplan 2 Konstgräs
Angered MBIK - Ytterby IS  -      
 
27
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - IF Vardar/Makedonija  -      
OKTOBER 2019
 
05
14:15
lör
14:15    
Tuvevallen 1 Gräs
Finlandia/Pallo AIF - Ytterby IS  -      
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada