Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS

Kommande matcher
JUNI 2019
 
19
18:20
ons
18:20    
P06, Lemmingvallen
P06 » 
Utbynäs SK Blå - Ytterby IS P06 Röd
  -      
19
19:00
ons
19:00    
Herr J, Ytterns IP 2 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS - Öckerö IF
  -      
19
19:30
ons
19:30    
F04, Prästängen 2 Gräs
F04 » 
Hönö IS/Björkö/Hjuvik - Ytterby IS
  -      
19
19:30
ons
19:30    
P05, Lindevi IP 3 Konstgräs
P05 » 
Lindome GIF Vit - Ytterby IS
  -      
19
19:45
ons
19:45    
Herr, Lemmingvallen 2 Konstgräs
Herr » 
Utbynäs SK - Ytterby IS
  -      
20
19:00
tor
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - IK Zenith
  -      
23
09:00
sön
09:00    
P06, Åbyvallen 21 Konstgräs
P06 » 
IF Mölndal Fotboll - Ytterby IS Vit
  -      
23
16:00
sön
16:00    
P06, C-plan
P06 » 
Ytterby IS Röd - Lindome GIF Vit
  -      
23
17:00
sön
17:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Gunnared KIF
  -      
 
24
19:30
mån
19:30    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Kode IF (F05)
  -      
25
19:00
tis
19:00    
P04, Sälöfjordsvallen 1 Gräs
P04 » 
IF Warta Vit - Ytterby IS
  -      
25
19:30
tis
19:30    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Bullarens GOIF
  -      
26
19:00
ons
19:00    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - Lerums IS
  -      
26
19:00
ons
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - Lerums IS
  -      
26
19:00
ons
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Floda BoIF
  -      
29
13:00
lör
13:00    
Dam, Stora Höga IP 2 Konstgräs
Dam » 
Vallens IF - Ytterby IS
  -      
29
16:00
lör
16:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - Neutrala UF
  -      
30
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - BK Häcken
  -      
JULI 2019
 
06
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Stenungsunds Fotbollsfestival - YIS P09
  -      
07
09:00
sön
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Stenungsunds Fotbollsfestival - YIS P09
  -      
 
10
09:20
ons
09:20    
Dam J, Helsinki Cup
Dam J » 
Ytterby IS - GPS/TB (FI)
  -      
11
10:40
tor
10:40    
Dam J, Helsinki Cup
Dam J » 
HJK/City (FI) - Ytterby IS
  -      
11
15:20
tor
15:20    
Dam J, Helsinki Cup
Dam J » 
FC Wild (FI) - Ytterby IS
  -      
AUGUSTI 2019
 
10
14:15
lör
14:15    
Herr, Bläsebovallen 1 Konstgräs
Herr » 
Sveakurd FC - Ytterby IS
  -      
11
12:45
sön
12:45    
Herr J, Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Herr J » 
IK Zenith - Ytterby IS
  -      
11
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Qviding FIF
  -      
 
14
ons
00:00    
Dam, Yttern
Dam » 
Ytterby IS - IK Gauthiod
  -      
14
19:00
ons
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Skepplanda BTK
  -      
14
20:00
ons
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Stenkullen GoIK
  -      
14
20:15
ons
20:15    
P04, Hjällbovallen 2 Konstgräs
P04 » 
Angered BK - Ytterby IS
  -      
16
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 1 Gräs
Herr » 
Ytterby IS - Björndammens BK
  -      
17
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Zcooly Cup - YIS P09
  -      
17
12:15
lör
12:15    
Dam J, Bergumsvallen (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Bergums IF - Ytterby IS
  -      
17
15:00
lör
15:00    
Herr J, Ytterns IP 1 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS - Qviding FIF
  -      
17
16:00
lör
16:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK Lila
  -      
17
16:30
lör
16:30    
P05, Gunnaredsplan 1 Konstgräs
P05 » 
Gunnared KIF - Ytterby IS
  -      
18
15:00
sön
15:00    
Dam, Vänersvallen Nord Konstgräs
Dam » 
Vänersborgs FK - Ytterby IS
  -      
 
19
18:30
mån
18:30    
Dam J, Aspevallen (Division 3 Damer)
Dam J » 
Lerums IS - Ytterby IS
  -      
19
18:30
mån
18:30    
Dam, Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Dam » 
Lerums IS - Ytterby IS (B)
  -      
21
18:30
ons
18:30    
Dam J, Hovgårdsvallen (Division 3 Damer)
Dam J » 
IK Zenith - Ytterby IS
  -      
21
18:30
ons
18:30    
Dam, Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Dam » 
IK Zenith (B) - Ytterby IS (B)
  -      
21
18:45
ons
18:45    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Ale United Röd
  -      
22
20:00
tor
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Utbynäs SK
  -      
24
08:00
lör
08:00    
P08, Ytterby Cup
 
P08 » 
Ytterby IS -
  -      
24
09:00
lör
09:00    
F11/F12, Yttern
F11/F12 » 
Ytterby Idrottssällskap - Ytterby Cup
  -      
24
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
YIS P09 - Ytterby Cup
  -      
24
09:00
lör
09:00    
P10, Yttern
 
P10 » 
Ytterby Cup - Ytterby Idrottssällskap
  -      
24
13:15
lör
13:15    
F05, Kobbegården Övre
F05 » 
Askims IK Svart - Ytterby IS
  -      
24
14:15
lör
14:15    
Herr J, Klarebergsvallen 2 Konstgräs
Herr J » 
Kärra KIF - Ytterby IS
  -      
24
15:00
lör
15:00    
Herr, Romevi 1 Gräs
Herr » 
Romelanda UF - Ytterby IS
  -      
24
16:00
lör
16:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Lindome GIF Vit
  -      
25
08:00
sön
08:00    
P09, cupspel
P09 » 
Zenithcupen - YIS P09
  -      
25
09:00
sön
09:00    
F10, Yttern
 
F10 » 
Ytterby Idrottssällskap -
  -      
25
17:00
sön
17:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Orust FC
  -      
 
28
20:15
ons
20:15    
F04, Vallhamra 2 Konstgräs
F04 » 
Sävedalens IF - Ytterby IS
  -      
28
20:15
ons
20:15    
P04, Hammarviken Arena
P04 » 
Örgryte IS FF Blå - Ytterby IS
  -      
30
18:15
fre
18:15    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Ale United
  -      
30
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Hönö IS
  -      
31
12:15
lör
12:15    
Dam, Backavallen 1 Konstgräs
Dam » 
Hisingsbacka FC - Ytterby IS
  -      
31
15:00
lör
15:00    
Herr J, Ytterns IP 1 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS - Gunnared KIF
  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
16:00
sön
16:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Landvetter IF 2003
  -      
 
04
19:30
ons
19:30    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - BK Häcken
  -      
04
19:30
ons
19:30    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - BK Häcken
  -      
05
20:00
tor
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Öckerö IF
  -      
05
20:15
tor
20:15    
Dam J, Hovgårdsvallen (Klass 3 Junior)
Dam J » 
IK Zenith - Ytterby IS
  -      
06
19:00
fre
19:00    
P04, Ytterns IP 3 konstgräs
P04 » 
Ytterby IS - IF Warta Vit
  -      
07
12:15
lör
12:15    
Herr J, Guldheden Södra 1 Konstgräs
Herr J » 
Mossens BK - Ytterby IS
  -      
07
12:30
lör
12:30    
P05, Torslandavallen 2 Konstgräs
P05 » 
Torslanda IK Vit - Ytterby IS
  -      
07
13:00
lör
13:00    
Herr, Lexby 1 Gräs
Herr » 
Partille IF FK - Ytterby IS
  -      
07
14:00
lör
14:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Herrestads AIF
  -      
08
15:00
sön
15:00    
F05, Hönö Arena 1
F05 » 
IFK Björkö /Hönö/Hjuvik - Ytterby IS
  -      
08
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Sävedalens IF
  -      
 
10
20:15
tis
20:15    
F04, Kongevi 1 Konstgräs
F04 » 
Kungälvs FF - Ytterby IS
  -      
11
17:45
ons
17:45    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - Kode IF
  -      
11
17:45
ons
17:45    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - Kode IF
  -      
12
20:00
tor
20:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Floda BoIF Vit
  -      
13
19:00
fre
19:00    
Dam J, Kode IP (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Kode IF - Ytterby IS
  -      
13
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Älvängens IK
  -      
14
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Attityd Cup (Qviding) - YIS P09
  -      
14
11:00
lör
11:00    
P04, Kungsbacka sportcenter 1
P04 » 
Kungsbacka IF - Ytterby IS
  -      
14
14:00
lör
14:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Trollhättans FK
  -      
14
15:00
lör
15:00    
Herr J, Ytterns IP 2 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS - Angered BK
  -      
15
09:00
sön
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
GAIS Mini OPEN - YIS P09 (2010)
  -      
 
19
19:45
tor
19:45    
Herr, Lövgärdesplan 2 Konstgräs
Herr » 
Angered MBIK - Ytterby IS
  -      
19
20:00
tor
20:00    
P04, Ytterns IP 3 konstgräs
P04 » 
Ytterby IS - Bergums IF
  -      
20
19:00
fre
19:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Sävedalens IF
  -      
21
14:00
lör
14:00    
Dam, Sörbyvallen
Dam » 
Åsebro IF-Brålanda IF - Ytterby IS
  -      
21
16:30
lör
16:30    
P05, Backavallen 2 (GRATTS Arena)
P05 » 
Hisingsbacka FC - Ytterby IS
  -      
22
16:30
sön
16:30    
Dam J, Kongevi (Division 3 Damer)
Dam J » 
IK Kongahälla - Ytterby IS
  -      
22
16:30
sön
16:30    
Dam, Kongevi 1 Konstgräs
Dam » 
IK Kongahälla - Ytterby IS (B)
  -      
 
24
19:30
tis
19:30    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Örgryte IS FF
  -      
25
19:45
ons
19:45    
P04, Lemmingvallen 2 Konstgräs
P04 » 
Utbynäs SK Gul - Ytterby IS
  -      
27
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - IF Vardar/Makedonija
  -      
27
19:15
fre
19:15    
Dam J, Torslandavallen (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Torslanda IK - Ytterby IS
  -      
28
14:00
lör
14:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Bengtsfors IF
  -      
28
14:00
lör
14:00    
F05, Bergumsvallen Konstgräs
F05 » 
Bergums IF - Ytterby IS
  -      
28
16:00
lör
16:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Kode IF/Kareby IS
  -      
28
16:15
lör
16:15    
Herr J, Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
Herr J » 
Neutrala UF - Ytterby IS
  -      
28
17:15
lör
17:15    
F04, Hovås Billdal Arena 1
F04 » 
Hovås Billdal IF - Ytterby IS
  -      
OKTOBER 2019
 
01
19:30
tis
19:30    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - Finlandia Pallo AIF
  -      
01
19:30
tis
19:30    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - Finlandia Pallo AIF/Backatorp IF
  -      
04
19:00
fre
19:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Landvetter IF 2003 Vit
  -      
04
19:15
fre
19:15    
P04, Klarebergsvallen 2 Konstgräs
P04 » 
Kärra KIF - Ytterby IS
  -      
05
13:00
lör
13:00    
Dam, Hovgårdsvallen 1 Gräs
Dam » 
IK Zenith - Ytterby IS
  -      
05
14:15
lör
14:15    
Herr, Tuvevallen 1 Gräs
Herr » 
Finlandia/Pallo AIF - Ytterby IS
  -      
05
15:15
lör
15:15    
P05, Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
P05 » 
Ale United Blå - Ytterby IS
  -      
06
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Ljungskile SK/Ödsmåls IK/Groheds IF
  -      
 
09
20:15
ons
20:15    
F04, Kållered Sportcenter 1
F04 » 
Kållered SK - Ytterby IS
  -      
10
20:00
tor
20:00    
P04, Ytterns IP 3 konstgräs
P04 » 
Ytterby IS - Hovås Billdal IF Vit
  -      
12
14:15
lör
14:15    
Dam J, Torslandavallen (Division 3 Damer)
Dam J » 
Torslanda IK - Ytterby IS
  -      
12
14:15
lör
14:15    
Dam, Torslandavallen 2 Konstgräs
Dam » 
Torslanda IK - Ytterby IS (B)
  -      
12
16:00
lör
16:00    
P05, Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
P05 » 
IK Zenith Vit - Ytterby IS
  -      
13
14:00
sön
14:00    
Dam J, Kongevi (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Kungälvs FF - Ytterby IS
  -      
 
17
19:45
tor
19:45    
P04, Åkeredsvallen 2 Konstgräs
P04 » 
Näsets SK Gul - Ytterby IS
  -      
17
20:00
tor
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK Svart
  -      
19
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Wilhelm Fribergs Minnesdagar - Ytterby Idrottssällskap
  -      
20
15:00
sön
15:00    
P05, Hönö Arena 1
P05 » 
Hönö IS Röd - Ytterby IS
  -      
20
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Kärra KIF
  -      
 
23
20:15
ons
20:15    
F04, Hammarviken Arena
F04 » 
Örgryte IS FF - Ytterby IS
  -      
24
20:00
tor
20:00    
P04, Ytterns IP 3 konstgräs
P04 » 
Ytterby IS - Öckerö IF Vinröd
  -      
25
19:15
fre
19:15    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Utbynäs SK Blå
  -      
26
16:00
lör
16:00    
Dam J, Slättadamm (Klass 3 Junior)
Dam J » 
BK Häcken - Ytterby IS
  -      
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada