Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
Spelade matcher
AUGUSTI 2019
 
18
16:30
sön
16:30    
F06, Härlanda 21
F06 » 
Qviding FIF Vinröd - Ytterby IS Vit
2  -  3  
18
15:00
sön
15:00    
Dam, Vänersvallen Nord Konstgräs
Dam » 
Vänersborgs FK - Ytterby IS
1  -  0  
18
13:00
sön
13:00    
P06, Yttern
P06 » 
Ytterby IS Röd - Lunden ÖBK Grön
1  -  1  
18
12:00
sön
12:00    
P07, bortamatch
P07 » 
Hermansby - Ytterby Idrottssällskap
  -      
17
17:30
lör
17:30    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - Qviding FIF
13  -  1  
17
16:30
lör
16:30    
P05, Gunnaredsplan 1 Konstgräs
P05 » 
Gunnared KIF - Ytterby IS
10  -  2  
17
16:00
lör
16:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK Lila
1  -  5  
17
15:15
lör
15:15    
F06, Hovås Billdal Arena 11 Konstgräs
F06 » 
Hovås Billdal IF 2 - Ytterby IS Röd
2  -  3  
17
13:30
lör
13:30    
P06, LP Idrottsplats 11
P06 » 
Lekstorps IF - Ytterby IS Vit
3  -  4  
17
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Zcooly Cup - YIS P09
  -      
16
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 1 Gräs
Herr » 
Ytterby IS - Björndammens BK
3  -  0  
15
19:00
tor
19:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - BK Häcken
4  -  1  
14
20:15
ons
20:15    
P04, Hjällbovallen 2 Konstgräs
P04 » 
Angered BK - Ytterby IS
1  -  2  
14
20:00
ons
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Stenkullen GoIK
  -      
14
19:00
ons
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Skepplanda BTK
2  -  1  
 
11
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Qviding FIF
7  -  0  
11
12:45
sön
12:45    
Herr J, Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Herr J » 
IK Zenith - Ytterby IS
0  -  1  
10
14:15
lör
14:15    
Herr, Bläsebovallen 1 Konstgräs
Herr » 
Sveakurd FC - Ytterby IS
  -      
10
12:15
lör
12:15    
Herr J, Guldheden Södra 1 Konstgräs
Herr J » 
Mossens BK - Ytterby IS
2  -  2  
10
12:15
lör
12:15    
Herr, Guldheden Södra 1 Konstgräs
Herr » 
Mossens BK - Ytterby IS
2  -  2  
06
19:00
tis
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - IK Gauthiod
0  -  1  
 
01
19:00
tor
19:00    
Herr, Forsvallen A-plan
Herr » 
Skepplanda BTK - Ytterby IS
2  -  3  
JULI 2019
 
12
14:00
fre
14:00    
Dam J, Helsinki Cup
Dam J » 
Ytterby IS - PuiU/MPS YJ (FI)
0  -  1  
11
19:00
tor
19:00    
Herr J, bortamatch
Herr J » 
Kode - Ytterby Idrottssällskap
  -      
11
15:20
tor
15:20    
Dam J, Helsinki Cup
Dam J » 
FC Wild (FI) - Ytterby IS
3  -  2  
11
10:40
tor
10:40    
Dam J, Helsinki Cup
Dam J » 
HJK/City (FI) - Ytterby IS
0  -  4  
10
09:20
ons
09:20    
Dam J, Helsinki Cup
Dam J » 
Ytterby IS - GPS/TB (FI)
1  -  0  
 
07
09:00
sön
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Stenungsunds Fotbollsfestival - YIS P09
  -      
06
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Stenungsunds Fotbollsfestival - YIS P09
  -      
03
18:30
ons
18:30    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - IK Zenith
  -      
03
18:30
ons
18:30    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - YIS P08
  -      
03
18:00
ons
18:00    
P08, Yttern
P08 » 
Ytterby Idrottssällskap - Ytterby P09
  -      
JUNI 2019
 
29
16:00
lör
16:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - Neutrala UF
3  -  4  
29
14:40
lör
14:40    
P06, Hunnebo
P06 » 
Ytterby IS Vit - Enköpings SK Gul
  -      
29
13:00
lör
13:00    
Dam, Stora Höga IP 2 Konstgräs
Dam » 
Vallens IF - Ytterby IS
1  -  0  
29
12:10
lör
12:10    
P06, Kungshamn
P06 » 
Snöstorp Nyhem FF Grön - Ytterby IS Röd
  -      
28
17:10
fre
17:10    
P06, Hunnebo
P06 » 
Ytterby IS Röd - IFK Skoghall Blå
  -      
28
15:30
fre
15:30    
P06, Hunnebo
P06 » 
Snöstorp Nyhem FF Röd - Ytterby IS Vit
  -      
28
13:00
fre
13:00    
P06, Hunnebo
P06 » 
Ytterby IS Röd - Enköpings SK Grön
  -      
27
20:30
tor
20:30    
P06, Hunnebo
P06 » 
Ytterby IS Vit - Arentorp Helås FK
  -      
27
13:00
tor
13:00    
P06, Hunnebo
P06 » 
IFK Hallsberg FK - Ytterby IS Vit
  -      
27
09:40
tor
09:40    
P06, Hunnebo
P06 » 
Vänersborgs IF Blå - Ytterby IS Röd
  -      
26
19:00
ons
19:00    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - Lerums IS
0  -  9  
26
19:00
ons
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - Lerums IS
0  -  9  
26
19:00
ons
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Floda BoIF
8  -  0  
25
19:30
tis
19:30    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Bullarens GOIF
6  -  1  
24
19:30
mån
19:30    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Kode IF (F05)
  -      
 
23
17:00
sön
17:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Gunnared KIF
8  -  8  
23
16:00
sön
16:00    
P06, C-plan
P06 » 
Ytterby IS Röd - Lindome GIF Vit
4  -  1  
23
09:00
sön
09:00    
P06, Åbyvallen 21 Konstgräs
P06 » 
IF Mölndal Fotboll - Ytterby IS Vit
8  -  0  
20
19:00
tor
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - IK Zenith
3  -  1  
19
19:45
ons
19:45    
Herr, Lemmingvallen 2 Konstgräs
Herr » 
Utbynäs SK - Ytterby IS
3  -  2  
19
19:30
ons
19:30    
F04, Prästängen 2 Gräs
F04 » 
Hönö IS/Björkö/Hjuvik - Ytterby IS
2  -  1  
19
19:30
ons
19:30    
P05, Lindevi IP 3 Konstgräs
P05 » 
Lindome GIF Vit - Ytterby IS
5  -  2  
19
19:00
ons
19:00    
Herr J, Ytterns IP 2 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS - Öckerö IF
2  -  5  
19
18:20
ons
18:20    
P06, Lemmingvallen
P06 » 
Utbynäs SK Blå - Ytterby IS P06 Röd
  -      
18
19:45
tis
19:45    
Dam J, Klarebergsvallen (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Kärra KIF - Ytterby IS
5  -  4  
18
19:30
tis
19:30    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Angered BK
3  -  2  
18
18:15
tis
18:15    
P06, Ytterns IP 31
P06 » 
Ytterby IS Röd - Öckerö IF
1  -  2  
17
19:30
mån
19:30    
F05, Ytterns IP 2 Gräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Floda BoIF (F05)
  -      
17
19:00
mån
19:00    
F08, Klövervallen 12
F08 » 
Kungälvs FF Vit - Ytterby IS Vit
  -      
 
16
18:00
sön
18:00    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - Eriksbergs IF
1  -  4  
16
18:00
sön
18:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - Eriksbergs IF
1  -  4  
16
15:15
sön
15:15    
P09, Slättadamm 3 konstgräs
P09 » 
BK Häcken Svart - Ytterby IS Vit
  -      
16
14:00
sön
14:00    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - Lekstorps IF
6  -  2  
16
14:00
sön
14:00    
P09, Slättadamm 3 konstgräs
P09 » 
BK Häcken Gul - Ytterby IS Blå
  -      
16
13:45
sön
13:45    
F07, Ytterns IP 32
F07 » 
Ytterby IS Vit - Lindome GIF
  -      
16
13:00
sön
13:00    
Dam, Långevi Konstgräsplan
Dam » 
Bengtsfors IF - Ytterby IS
  -      
16
12:00
sön
12:00    
P09, Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
P09 » 
Slottsskogen/Godhem IF Blå - Ytterby IS Röd
  -      
16
11:15
sön
11:15    
F09, Domare Cheyenne Mueller
F09 » 
Ytterby IS Blå - Torslanda IK 2
  -      
16
10:00
sön
10:00    
F09, Domare Cheyenne Mueller
F09 » 
Ytterby IS Röd - Hermansby IF Gul
  -      
16
08:00
sön
08:00    
P11, Bravida Arena
 
P11 » 
- Sammandrag Bravida Arena
  -      
15
14:15
lör
14:15    
P06, Ytterns IP 31
P06 » 
Ytterby IS Vit - Gunnilse IS
7  -  3  
15
13:00
lör
13:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Kungälvs FF
9  -  0  
15
12:00
lör
12:00    
F06, Nolängens IP 9-manna Konstgräs
F06 » 
Nol IK - Ytterby IS Röd
2  -  8  
15
09:30
lör
09:30    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - Romelanda UF
6  -  2  
13
20:00
tor
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Örgryte IS FF
2  -  0  
13
19:30
tor
19:30    
P04, Vimmervi 1 Gräs
P04 » 
Ale United Röd - Ytterby IS
0  -  6  
12
19:30
ons
19:30    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Finlandia/Pallo AIF
3  -  0  
 
09
18:00
sön
18:00    
Herr J, Prästängen 1 Konstgräs
Herr J » 
Öckerö IF - Ytterby IS
3  -  2  
09
18:00
sön
18:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Hisingsbacka FC
3  -  8  
09
16:15
sön
16:15    
Dam J, Ödsmåls IP (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ljungskile SK/Ödsmåls IK/Groheds IF - Ytterby IS
2  -  4  
09
15:15
sön
15:15    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - IF Väster Orange
  -      
09
15:00
sön
15:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Åsebro IF-Brålanda IF
8  -  0  
09
14:00
sön
14:00    
P10, Yttern, ingen domare klar;
P10 » 
Nödinge SK Fotboll Röd - Ytterby IS 4
  -      
09
14:00
sön
14:00    
P10, Älvevi 22 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 1 - Stenungsunds IF Röd
  -      
09
14:00
sön
14:00    
P10, Ytterns IP 32, Ingen domare klar
P10 » 
Kareby IS Blå - Surte IS FK 1
  -      
09
13:30
sön
13:30    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - Hönö IS/Björkö
3  -  2  
09
13:20
sön
13:20    
P10, Älvevi 22 Konstgräs
P10 » 
Älvängens IK Blå - Ytterby IS 1
  -      
09
13:20
sön
13:20    
P10, Ytterns IP 32, Ingen domare klar
P10 » 
Surte IS FK 1 - Nödinge SK Röd
  -      
09
13:20
sön
13:20    
P10, Ytterns IP 32, Ingen domare klar;
P10 » 
Ytterby IS 4 - Kareby IS Blå
  -      
09
13:00
sön
13:00    
F07, bortamatch
 
F07 » 
Blandat - Ytterby Idrottssällskap
  -      
09
12:40
sön
12:40    
P10, Yttern, Ingen domare klar;
P10 » 
Surte IS FK 1 - Ytterby IS 4
  -      
09
12:40
sön
12:40    
P10, Älvevi 22 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 1 - Kode IF Svart
  -      
09
12:40
sön
12:40    
P10, Yttern, ingen domare klar
P10 » 
Nödinge SK Röd - Kareby IS Blå
  -      
09
12:00
sön
12:00    
P10, Älvevi 22 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 2 - Kode IF Gul
  -      
09
12:00
sön
12:00    
P10, Ytterns IP 32, Ingen domare klar
P10 » 
Nödings SK röd - Nol IK
  -      
09
11:20
sön
11:20    
P10, Ytterns IP 32, Ingen domare klar
P10 » 
Kareby IS Röd - Surte IS FK 2
  -      
09
11:20
sön
11:20    
P10, Älvevi 22 Konstgräs
P10 » 
Romelanda UF - Ytterby IS 2
  -      
09
11:20
sön
11:20    
P10, Ytterns IP 32, ingen domare klar;
P10 » 
Nol IK - Ytterby IS 3
  -      
09
10:40
sön
10:40    
P10, Ytterns IP 32, Ingen domare klar
P10 » 
Surte IS FK 2 - Nol IK
  -      
09
10:40
sön
10:40    
P10, Älvevi 22 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 2 - Älvängens IK Grön
  -      
09
10:40
sön
10:40    
P10, Ytterns IP 32, ingen domare klar;
P10 » 
Ytterby IS 3 - Kareby IS Röd
  -      
09
10:00
sön
10:00    
P08, Jesper Kuhn
P08 » 
Ytterby IS Blå - Hjuviks AIK Mörkblå
  -      
09
10:00
sön
10:00    
P10, Ingen Domare klar; plan2; 10-15 = 13 matcher
P10 » 
Sammandrag; ingen domare klar! - Ytterby Idrottssällskap
  -      
09
10:00
sön
10:00    
P10, Yttern, Ingen domare klar
P10 » 
Nol IK - Kareby IS Röd
  -      
09
10:00
sön
10:00    
P10, Ytterns IP 32, ingen domare klar;
P10 » 
Surte IS FK 2 - Ytterby IS 3
  -      
09
09:00
sön
09:00    
P09, bortamatch
P09 » 
Integrationssammandrag - YIS P09
  -      
08
16:30
lör
16:30    
F04, Åbyvallen 2 Konstgräs
F04 » 
Jitex Mölndal BK Svart - Ytterby IS
2  -  3  
08
15:00
lör
15:00    
P06, Vimmervi 21 Konstgräs
P06 » 
Ale United - Ytterby IS Vit
2  -  1  
08
13:45
lör
13:45    
P06, Ytterns IP 31
P06 » 
Ytterby IS Röd - Fässbergs IF Lila
0  -  5  
08
12:30
lör
12:30    
P07, Nya SIF gården
P07 » 
Stenungsunds IF - Ytterby IS Vit
  -      
08
12:00
lör
12:00    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - Öckerö IF
3  -  5  
08
10:00
lör
10:00    
F10, Övrigt
 
F10 » 
- Ytterby Idrottssällskap
  -      
08
10:00
lör
10:00    
P08, Pontus
P08 » 
Ytterby IS Vit - IF Warta
  -      
08
10:00
lör
10:00    
P08, Milo
P08 » 
Ytterby IS Röd - Hjuviks AIK Ljusblå
  -      
06
12:15
tor
12:15    
Dam J, Bravida Arena (Division 3 Damer)
Dam J » 
BK Häcken - Ytterby IS
4  -  0  
06
12:15
tor
12:15    
Dam, Bravida Arena
Dam » 
BK Häcken - Ytterby IS (B)
4  -  0  
06
11:15
tor
11:15    
F07, Domare William Liden
F07 » 
Ytterby IS Vit - Landvetter IF 2003 Rosa
  -      
06
10:00
tor
10:00    
F07, Domare William Liden
F07 » 
Ytterby IS Röd - Landvetter IF 2003 Lila
  -      
05
20:15
ons
20:15    
Herr, Tuvevallen 2 Konstgräs
Herr » 
IF Vardar/Makedonija - Ytterby IS
2  -  3  
05
19:30
ons
19:30    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Örgryte IS FF Blå
11  -  2  
04
19:30
tis
19:30    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Torslanda IK
3  -  0  
04
19:00
tis
19:00    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - Floda BoIF 2
10  -  3  
04
18:30
tis
18:30    
F08, Domare Tilde Fransson
F08 » 
Ytterby IS Röd - Lerums IS Lag 2
  -      
03
18:15
mån
18:15    
F08, Landvetter IP A-plan 11
F08 » 
Landvetter IF 2003 Röd - Ytterby IS Röd
  -      
 
02
17:00
sön
17:00    
F05, Yttern
F05 » 
Ytterby IS - Kärra KIF
  -      
02
17:00
sön
17:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Kärra KIF (F05)
  -      
02
16:30
sön
16:30    
F05, Önneredsplan 1 Konstgräs
F05 » 
IF Väster Orange - Ytterby IS
  -      
02
16:00
sön
16:00    
F06, Öjersjö IP 11 Konstgräs
F06 » 
Öjersjö IF - Ytterby IS Röd
3  -  0  
02
16:00
sön
16:00    
P08, Tuvevallen 21 Konstgräs
P08 » 
Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit - Ytterby IS Vit
  -      
02
16:00
sön
16:00    
P08, Tuvevallen 22 Kontgräs
P08 » 
Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå - Ytterby IS Röd
  -      
02
15:00
sön
15:00    
F07, Domare William Linden
F07 » 
Ytterby IS Röd - Älvängens IK
  -      
02
15:00
sön
15:00    
YIS All-stars, Bilabhallen
Stenungsund All-Star - Ytterby Idrottssällskap All-star   -      
02
13:00
sön
13:00    
P06, Ytterns IP 31
P06 » 
Ytterby IS Vit - Backatorp IF Svart
4  -  1  
02
11:30
sön
11:30    
P06, Lemmingvallen 21 Konstgräs
P06 » 
Utbynäs SK Blå - Ytterby IS Röd
2  -  3  
02
09:00
sön
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Ö-bollen - YIS P09
  -      
01
16:00
lör
16:00    
YIS Basket F08/09, Idrottshögskolan 2
 
- Ytterby Idrottssällskap  -      
01
12:00
lör
12:00    
Dam J, Ålborg City Cup
Dam J » 
FC Meppel (NL) - Ytterby IS
2  -  3  
01
11:30
lör
11:30    
YIS Basket F08/09, Idrottshögskolan 2
 
- Ytterby Idrottssällskap  -      
01
10:45
lör
10:45    
P07, Stora Höga Arena
P07 » 
Vallens IF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
01
09:00
lör
09:00    
P09, cupspel
P09 » 
Ö-bollen - YIS P09
  -      
01
08:40
lör
08:40    
Dam J, Ålborg City Cup
Dam J » 
v.v. Winkel (NL) - Ytterby IS
0  -  1  
MAJ 2019
 
31
18:40
fre
18:40    
Dam J, Ålborg City Cup
Dam J » 
Roda Boys (NL) - Ytterby IS
0  -  4  
31
17:15
fre
17:15    
YIS Basket F07, Hammarkullens Sporthall
Hammarby Basket Gröndal - Ytterby Idrottssällskap  -      
31
15:20
fre
15:20    
Dam J, Ålborg City Cup
Dam J » 
Ytterby IS - NSVV (NL)
4  -  1  
31
15:10
fre
15:10    
YIS Basket F08/09, Idrottshögskolan 1
Alvik Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
31
11:20
fre
11:20    
Dam J, Ålborg City Cup
Dam J » 
Kode IF (SE) - Ytterby IS
2  -  0  
31
11:15
fre
11:15    
YIS Basket F07, Hammarkullens Sporthall
Mölndal Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
31
09:15
fre
09:15    
YIS Basket F08/09, Idrottshögskolan
Tureberg - Ytterby Idrottssällskap  -      
30
20:15
tor
20:15    
YIS Basket F07, Hammarkullens Sporthall
Djurholm Indians Röd - Ytterby Idrottssällskap  -      
30
16:00
tor
16:00    
Dam J, Ålborg City Cup
Dam J » 
Ytterby IS - A.S.C. Waterwijk (NL)
1  -  0  
30
16:00
tor
16:00    
Dam, Stavrelunds IP A-plan
Dam » 
Trollhättans FK - Ytterby IS
0  -  0  
30
13:20
tor
13:20    
Dam J, Ålborg City Cup
Dam J » 
Alborg KFUM (DK) - Ytterby IS
1  -  0  
30
10:40
tor
10:40    
YIS Basket F08/09, Idrottshögskola 1
Kungsbacka - Ytterby Idrottssällskap  -      
29
20:00
ons
20:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Torslanda IK Vit
5  -  5  
29
19:00
ons
19:00    
Herr, Ytterns IP 1 Gräs
Herr » 
Ytterby IS - Angered MBIK
4  -  2  
29
18:30
ons
18:30    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - Jonsereds IF
  -      
29
18:30
ons
18:30    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - YIS P08
  -      
29
18:15
ons
18:15    
F09, Yttern
F09 » 
Älvängens IK - Ytterby IS Röd
  -      
28
19:30
tis
19:30    
P04, Prästängen 2 Gräs
P04 » 
Öckerö IF Vinröd - Ytterby IS
6  -  0  
28
18:15
tis
18:15    
F08, Domare Angela Mattsson
F08 » 
Ytterby IS Röd - Kungälvs FF Vit
  -      
27
19:30
mån
19:30    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - Torslanda IK
0  -  11
27
19:30
mån
19:30    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - Torslanda IK
0  -  11
 
26
18:00
sön
18:00    
P07, Stora Höga IP 21
P07 » 
Vallens IF - Ytterby IS Vit
  -      
26
15:45
sön
15:45    
P06, Rydsbergsplan 11 Konstgräs
P06 » 
Lerums IS 2 - Ytterby IS Vit
3  -  2  
26
15:00
sön
15:00    
Dam, Undavallen K-gräs
Dam » 
Herrestads AIF - Ytterby IS
1  -  3  
26
15:00
sön
15:00    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - IF Väster Svart
0  -  3  
26
14:15
sön
14:15    
Herr J, Härlanda Park 2 Konstgräs
Herr J » 
Qviding FIF - Ytterby IS
2  -  4  
26
13:30
sön
13:30    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - IFK Hindås
4  -  0  
26
12:15
sön
12:15    
F09, Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
F09 » 
Torslanda IK 1 - Ytterby IS Blå
  -      
26
12:15
sön
12:15    
P09, Domare: Victor Hieber & Jesper Kuhn
P09 » 
Ytterby IS Röd - Nödinge SK Fotboll
  -      
26
12:00
sön
12:00    
P07, Tuvevallen 21 Konstgräs
P07 » 
Finlandia/Pallo AIF - Ytterby IS Röd
  -      
26
10:10
sön
10:10    
F10, Romevi
 
F10 » 
- Ytterby Idrottssällskap
  -      
25
15:00
lör
15:00    
P05, Flodala IP 3 KG
P05 » 
Floda BoIF Vit - Ytterby IS
3  -  4  
25
14:15
lör
14:15    
F07, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
F07 » 
Mölnlycke IF Svart - Ytterby IS Vit
  -      
25
13:20
lör
13:20    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Älvängens IK Blå - Ytterby IS 2
  -      
25
13:20
lör
13:20    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Nol IK - Ytterby IS 4
  -      
25
13:00
lör
13:00    
Dam J, Hammarviken Arena (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Örgryte IS FF - Ytterby IS
1  -  12
25
13:00
lör
13:00    
F07, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
F07 » 
Mölnlycke IF Gul-Vit - Ytterby IS Röd
  -      
25
13:00
lör
13:00    
Herr, Älvevi 1 Gräs
Herr » 
Älvängens IK - Ytterby IS
2  -  1  
25
12:40
lör
12:40    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Romelanda UF - Ytterby IS 2
  -      
25
12:40
lör
12:40    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Ytterby IS 4 - Kareby IS Röd
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P06, Älvevi 2 Konstgräs
P06 » 
Älvängens IK P06 - Ytterby IS Röd
8  -  6  
25
12:00
lör
12:00    
P09, Tuvevallen 22 Konstgräs
P09 » 
Backatorp IF 1 - Ytterby IS Vit
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P09, Tuvevallen 21 Konstgräs
P09 » 
Backatorp IF 2 - Ytterby IS Blå
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Surte IS FK 1 - Ytterby IS 4
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 1 - Älvängens IK Blå
  -      
25
11:20
lör
11:20    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Nödinge SK Fotboll Röd - Ytterby IS 3
  -      
25
11:20
lör
11:20    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Kode IF Gul - Ytterby IS 1
  -      
25
11:15
lör
11:15    
P08, Jesper Kuhn
P08 » 
Ytterby IS Röd - IF Väster Orange
  -      
25
11:00
lör
11:00    
P08, Victor Hieber
P08 » 
Ytterby IS Vit - IF Väster Svart
  -      
25
10:40
lör
10:40    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 2 - Kode IF Gul
  -      
25
10:40
lör
10:40    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Ytterby IS 3 - Kareby IS Blå
  -      
25
10:00
lör
10:00    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 1 - Älvängens IK Grön
  -      
25
10:00
lör
10:00    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Surte IS FK 2 - Ytterby IS 3
  -      
25
10:00
lör
10:00    
P10, bortamatch
P10 » 
Bortalag - Ytterby Idrottssällskap
  -      
24
18:30
fre
18:30    
F04, Landvetter IP A-plan
F04 » 
Landvetter IF 2003 Vit - Ytterby IS
0  -  0  
24
18:30
fre
18:30    
F08, Domare Cheyenne Meuller
F08 » 
Ytterby IS Vit - Landvetter IF 2003 Vit
  -      
23
19:30
tor
19:30    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Kungsbacka IF
3  -  0  
23
19:00
tor
19:00    
Dam J, Tuvevallen (Division 3 Damer)
Dam J » 
Finlandia Pallo AIF/Backatorp IF - Ytterby IS
5  -  4  
23
19:00
tor
19:00    
Dam, Tuvevallen 1 Gräs
Dam » 
Finlandia Pallo AIF/Backatorp IF - Ytterby IS (B)
5  -  4  
22
19:00
ons
19:00    
F05, Krokslättsvallen konstgräs
F05 » 
Jitex Mölndal BK Lila - Ytterby IS
11  -  2  
22
18:30
ons
18:30    
P09, Domare: Pontus Wallin & Emil Andersson
P09 » 
Ytterby IS Blå - KF Velebit 2
  -      
21
17:45
tis
17:45    
P08, Nya SIF Gården
P08 » 
Stenungsunds IF - Ytterby IS Blå
  -      
20
19:30
mån
19:30    
Herr, Ytterns IP 1 Gräs
Herr » 
Ytterby IS - Guldhedens IK
3  -  1  
20
17:45
mån
17:45    
P09, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P09 » 
Nol IK - Ytterby IS Röd
  -      
 
19
18:00
sön
18:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Kållered SK
2  -  1  
19
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Kode IF
4  -  1  
19
15:00
sön
15:00    
F07, Domare Evelina Lydeen Johansson
F07 » 
Ytterby IS Vit - Öjersjö IF Vit
  -      
19
13:45
sön
13:45    
F07, Domare Evelina Lydeen Johansson
F07 » 
Ytterby IS Röd - Öjersjö IF Blå
  -      
19
13:00
sön
13:00    
P11, Kärnavallen
 
P11 » 
- Sammandrag Kärnavallen
  -      
19
11:15
sön
11:15    
F09, Domare Victor Hieber Jesper Kuhn
F09 » 
Ytterby IS Röd - Torslanda IK 2
  -      
19
11:00
sön
11:00    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Näsets SK Gul
5  -  3  
19
10:00
sön
10:00    
F09, Domare Victor Hieber Jesper Kuhn
F09 » 
Ytterby IS Blå - Hermansby IF Svart
  -      
18
18:30
lör
18:30    
P06, Ytterns IP 31
P06 » 
Ytterby IS Vit - Finlandia/Pallo AIF Vit
0  -  11
18
17:00
lör
17:00    
P06, Ytterns IP 31
P06 » 
Ytterby IS Röd - Hovås Billdal IF 1
2  -  7  
18
15:30
lör
15:30    
F06, Ytterns IP 32
F06 » 
Ytterby IS Vit - Azalea BK
5  -  4  
18
15:00
lör
15:00    
Herr J, Ytterns IP 2 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS - Kärra KIF
2  -  3  
18
14:00
lör
14:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Hisingsbacka FC
2  -  1  
18
12:30
lör
12:30    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Askims IK Svart
2  -  4  
18
12:15
lör
12:15    
P08, Rosenhill
P08 » 
Eriksbergs IF Röd - Ytterby IS Röd
  -      
18
12:15
lör
12:15    
P08, Rosenhill
P08 » 
Eriksbergs IF Blå - Ytterby IS Vit
  -      
18
12:00
lör
12:00    
F08, Landvetter IP A-plan 12
F08 » 
Landvetter IF 2003 Vit - Ytterby IS Röd
  -      
18
11:15
lör
11:15    
P09, Domare: Elias Johansson
P09 » 
Ytterby IS Vit - KF Velebit 1
  -      
18
10:00
lör
10:00    
F08, Rydsbergsplan 11 Konstgräs
F08 » 
Lerums IS Lag 2 - Ytterby IS Vit
  -      
18
10:00
lör
10:00    
P07, Ytterns IP 32 Domare:Emil Embretse
P07 » 
Ytterby IS Vit - Kode IF svart
  -      
18
10:00
lör
10:00    
P08, Victor Hieber & Jesper Kuhn
P08 » 
Ytterby IS Blå - Romelanda UF
  -      
17
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Partille IF FK
1  -  0  
17
18:30
fre
18:30    
F08, Domare Angela Mattson
F08 » 
Ytterby Idrottssällskap - Vallen
  -      
17
18:30
fre
18:30    
F08, Domare William Lindén
F08 » 
Ytterby IS Vit - Romelanda UF
  -      
17
18:00
fre
18:00    
P04, Bergumsvallen Konstgräs
P04 » 
Bergums IF - Ytterby IS
3  -  0  
16
19:00
tor
19:00    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - IK Kongahälla
0  -  1  
16
19:00
tor
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - IK Kongahälla
0  -  1  
16
17:30
tor
17:30    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - Sävedalens IF Blå
0  -  4  
15
20:00
ons
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Hovås Billdal IF
6  -  0  
 
12
18:30
sön
18:30    
Dam J, Vallhamra (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Sävedalens IF - Ytterby IS
3  -  8  
12
17:30
sön
17:30    
F09, Romevi 22 Gräs
F09 » 
Romelanda UF - Ytterby IS Blå
  -      
12
17:00
sön
17:00    
P09, Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
P09 » 
Kärra KIF Röd - Ytterby IS Vit
  -      
12
15:45
sön
15:45    
P09, Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
P09 » 
Kärra KIF Blå - Ytterby IS Blå
  -      
12
15:00
sön
15:00    
P08, Emil Andersson/Pontus Wallin
P08 » 
Ytterby IS Vit - Backatorp IF 1
  -      
12
15:00
sön
15:00    
P08, Elias Johansson
P08 » 
Ytterby IS Röd - Backatorp IF 2
  -      
12
14:40
sön
14:40    
P10, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P10 » 
Älvängens IK Vit - Ytterby IS 4
  -      
12
14:15
sön
14:15    
Herr J, Gunnaredsplan 1 Konstgräs
Herr J » 
Gunnared KIF - Ytterby IS
  -      
12
14:00
sön
14:00    
P10, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P10 » 
Romelanda UF - Ytterby IS 4
  -      
12
14:00
sön
14:00    
P10, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 3 - Älvängens IK Vit
  -      
12
14:00
sön
14:00    
P10, Kareby Hed 12
P10 » 
Ytterby IS 1 - Kareby IS Röd
  -      
12
13:45
sön
13:45    
P07, Färjenäsplan
P07 » 
Lundby IF Vit - Ytterby IS Vit
  -      
12
13:20
sön
13:20    
P10, Kareby Hed 12
P10 » 
IK Kongahälla Grön - Ytterby IS 1
  -      
12
13:15
sön
13:15    
F06, Tuvevallen 21 Konstgräs
F06 » 
Backatorp IF - Ytterby IS Röd
5  -  0  
12
12:40
sön
12:40    
P10, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P10 » 
Vallens IF 2 - Ytterby IS 3
  -      
12
12:40
sön
12:40    
P10, Kareby Hed 12
P10 » 
Ytterby IS 1 - Ahlafors IF
  -      
12
12:30
sön
12:30    
P07, Färjenäsplan
P07 » 
Lundby IF Grön - Ytterby IS Röd
  -      
12
12:15
sön
12:15    
F09, Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
F09 » 
Torslanda IK 1 - Ytterby IS Röd
  -      
12
12:00
sön
12:00    
P10, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 4 - Vallens IF 2
  -      
12
11:20
sön
11:20    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 3 - Romelanda UF
  -      
12
11:20
sön
11:20    
P10, Kareby Hed 12
P10 » 
Stenungsunds IF Svart - Ytterby IS 2
  -      
12
11:00
sön
11:00    
P09, Domare: Jesper Kuhn
P09 » 
Ytterby IS Röd - GAIS
  -      
12
10:40
sön
10:40    
P10, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 4 - Vallens IF 2
  -      
12
10:40
sön
10:40    
P10, Kareby Hed 12
P10 » 
IK Kongahälla Röd - Ytterby IS 2
  -      
12
10:00
sön
10:00    
P10, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P10 » 
Nödinge SK Fotboll Grön - Ytterby IS 3
  -      
12
10:00
sön
10:00    
P10, bortamatch
P10 » 
Bortamatch - Ytterby Idrottssällskap
  -      
12
10:00
sön
10:00    
P10, Kareby Hed 12
P10 » 
Ytterby IS 2 - Kareby IS Blå
  -      
11
17:00
lör
17:00    
P06, Kållered Sportcenter 11
P06 » 
Kållered SK vit - Ytterby IS Vit
9  -  2  
11
15:15
lör
15:15    
F06, Hovås Billdal Arena 11 Konstgräs
F06 » 
Hovås Billdal IF 2 - Ytterby IS Vit
2  -  3  
11
15:15
lör
15:15    
P05, Kode IP 3 Konstgräs
P05 » 
Kode IF/Kareby IS - Ytterby IS
5  -  1  
11
14:00
lör
14:00    
F05, Landvetter IP A-plan
F05 » 
Landvetter IF 2003 - Ytterby IS
2  -  1  
11
10:00
lör
10:00    
P06, Välens Nya konstgräs 51
P06 » 
Västra Frölunda IF Röd - Ytterby IS Röd
8  -  3  
11
10:00
lör
10:00    
P08, Skarpe Nord
P08 » 
IK Kongahälla - Ytterby IS Blå
  -      
11
09:30
lör
09:30    
F10, Romevi / Nolängens IP
 
F10 » 
- Ytterby Idrottssällskap
  -      
10
19:30
fre
19:30    
Herr, Hönö Arena 1
Herr » 
Hönö IS - Ytterby IS
0  -  4  
10
19:00
fre
19:00    
Dam, Lövängens IP
Dam » 
Orust FC - Ytterby IS
  -      
10
19:00
fre
19:00    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Utbynäs SK Gul
5  -  1  
08
18:30
ons
18:30    
P09, Domare: Elias Johansson
P09 » 
Ytterby IS Blå - Älvängen IF Blå
  -      
08
18:30
ons
18:30    
P09, Domare: Pontus Wallin & Emil Andersson
P09 » 
Ytterby IS Vit - Älvängens IK Vit
  -      
08
18:30
ons
18:30    
P09, Domare: Elias Johansson
P09 » 
YIS P09 - Surte P09
  -      
07
19:00
tis
19:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Sjömarkens IF
4  -  1  
 
05
15:45
sön
15:45    
P08, Emil Andersson/Pontus Wallin
P08 » 
Ytterby IS Blå - Kareby IS
  -      
05
15:00
sön
15:00    
Herr J, Furulundsplan 1 Konstgräs
Herr J » 
Björndammens BK - Ytterby IS
3  -  2  
05
15:00
sön
15:00    
Herr, Furulundsplan 1 Konstgräs
Herr » 
Björndammens BK - Ytterby IS
3  -  2  
05
14:00
sön
14:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Ale United Blå
5  -  10
05
12:30
sön
12:30    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - IFK Björkö /Hönö/Hjuvik
3  -  8  
05
12:15
sön
12:15    
F07, LP Idrottsplats 12
F07 » 
Lekstorps IF - Ytterby IS Vit
  -      
05
12:15
sön
12:15    
F09, Rosenhill 12
F09 » 
Eriksbergs IF 2 - Ytterby IS Blå
  -      
05
11:15
sön
11:15    
P07, Ytterns IP 32 Domare : Emil Embretse
P07 » 
Ytterby IS Vit - Nödinge SK Fotboll Vit
  -      
05
11:00
sön
11:00    
F08, Kode IP 32 Konstgräs
F08 » 
Kode IF - Ytterby IS Vit
  -      
05
10:00
sön
10:00    
F07, Svenska Stenhus Arena 32
F07 » 
Ahlafors IF - Ytterby IS Röd
  -      
05
10:00
sön
10:00    
F09, Domare Victor Hieber Jesper Kuhn
F09 » 
Ytterby IS Röd - Hermansby IF Svart
  -      
05
10:00
sön
10:00    
F10, Stora Höga /Vimmervi
 
F10 » 
- Ytterby Idrottssällskap
  -      
05
10:00
sön
10:00    
P07, Ytterns IP 31 Domare: Emil Embretse
P07 » 
Ytterby IS Röd - Nödinge SK Fotboll blå
  -      
04
15:00
lör
15:00    
Herr J, Ytterns IP 2 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS - Mossens BK
8  -  2  
04
14:00
lör
14:00    
Dam, Ytterns IP 1 Gräs
Dam » 
Ytterby IS - Vänersborgs FK
5  -  0  
04
14:00
lör
14:00    
P10, Svenska Stenhus Arena 32
P10 » 
Ytterby IS 1 - Kareby IS Röd
  -      
04
13:20
lör
13:20    
P10, Svenska Stenhus Arena 32
P10 » 
IK Kongahälla Röd - Ytterby IS 2
  -      
04
12:45
lör
12:45    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - Kållered SK
3  -  5  
04
12:45
lör
12:45    
P06, Ytterns IP 32
P06 » 
Ytterby IS Vit - Mossens BK
1  -  4  
04
12:40
lör
12:40    
P10, Svenska Stenhus Arena 32
P10 » 
Stenungsunds IF Svart - Ytterby IS 2
  -      
04
12:00
lör
12:00    
P10, Svenska Stenhus Arena 32
P10 » 
Stenungsunds IF Röd - Ytterby IS 1
  -      
04
11:15
lör
11:15    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - Älvsborg FF Svart
3  -  7  
04
11:15
lör
11:15    
P06, Ytterns IP 32
P06 » 
Ytterby IS Röd - Eriksbergs IF
2  -  6  
04
11:15
lör
11:15    
P09, Rävekärrsplan 11
P09 » 
Fässbergs IF Feyenoord - Ytterby IS Röd
  -      
04
10:40
lör
10:40    
P10, Svenska Stenhus Arena 32
P10 » 
Ytterby IS 1 - IK Kongahälla Grön
  -      
04
10:00
lör
10:00    
P10, Svenska Stenhus Arena 32
P10 » 
Kareby IS Blå - Ytterby IS 1
  -      
04
10:00
lör
10:00    
P10, bortamatch
P10 » 
Blandade lag - Ytterby Idrottssällskap
  -      
03
18:45
fre
18:45    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Romelanda UF
6  -  0  
02
20:00
tor
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Kungälvs FF
0  -  1  
02
19:00
tor
19:00    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Kärra KIF
3  -  2  
01
16:30
ons
16:30    
F08, Romevi 21 Gräs
F08 » 
Romelanda UF - Ytterby IS Röd
  -      
01
15:00
ons
15:00    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Romelanda UF - Ytterby IS 4
  -      
01
14:20
ons
14:20    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Nol IK - Ytterby IS 4
  -      
01
14:20
ons
14:20    
P10, Romevi 31 Konstgräs
P10 » 
Vallens IF 2 - Ytterby IS 3
  -      
01
13:40
ons
13:40    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 4 - Nödinge SK Fotboll Blå
  -      
01
13:00
ons
13:00    
P10, Romevi 31 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 3 - Nol IK
  -      
01
12:00
ons
12:00    
Dam J, Kode IP (Division 3 Damer)
Dam J » 
Kode IF - Ytterby IS
0  -  2  
01
12:00
ons
12:00    
Dam, Kode IP 1 Gräs
Dam » 
Kode IF - Ytterby IS (B)
0  -  2  
01
11:40
ons
11:40    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Nödinge SK Fotboll Blå - Ytterby IS 3
  -      
01
11:00
ons
11:00    
P10, bortamatch
P10 » 
Blandade lag - Ytterby Idrottssällskap
  -      
01
10:30
ons
10:30    
P09, Domare: Pontus Wallin
P09 » 
Ytterby IS Vit - Fässbergs IF PSV
  -      
01
10:30
ons
10:30    
P09, Domare: Elias Johansson
P09 » 
Ytterby IS Blå - Fässbergs IF Ajax
  -      
01
10:00
ons
10:00    
F07, Domare William Linden
F07 » 
Ytterby IS Röd - Sävedalens IF
  -      
APRIL 2019
 
29
18:45
mån
18:45    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - IK Zenith
3  -  0  
 
28
13:45
sön
13:45    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - IK Zenith Vit
3  -  5  
28
12:30
sön
12:30    
F05, Vallhamra 2 Konstgräs
F05 » 
Sävedalens IF - Ytterby IS
3  -  4  
28
12:30
sön
12:30    
P08, Elias Johansson 072 726 68 23
P08 » 
Ytterby IS Blå - Lundby IF Vit
  -      
28
11:15
sön
11:15    
P08, Elias Johansson 072 726 68 23
P08 » 
Ytterby IS Vit - Lundby IF Grön
  -      
28
11:00
sön
11:00    
F09, Domare Cheyenne Meuller
F09 » 
Ytterby IS Blå - Eriksbergs IF 1
  -      
28
10:00
sön
10:00    
P09, Domare:Jesper Kuhn
P09 » 
Ytterby IS Röd - BK Häcken Vit
  -      
28
09:00
sön
09:00    
F06, Lemmingvallen 21 Konstgräs
F06 » 
Utbynäs SK Blå - Ytterby IS Vit
2  -  3  
27
16:15
lör
16:15    
Herr J, Hjällbovallen 2 Konstgräs
Herr J » 
Angered BK - Ytterby IS
2  -  2  
27
15:00
lör
15:00    
Dam, Forsvallen
Dam » 
Skepplanda BTK - Ytterby IS
0  -  5  
27
14:30
lör
14:30    
F06, Eklandavallen 11
F06 » 
Solängens BK - Ytterby IS Röd
7  -  3  
27
12:30
lör
12:30    
F08, Domare Ida Stolt Hermansson
F08 » 
Ytterby IS Röd - Kode IF
  -      
27
11:45
lör
11:45    
P06, Önneredsplan 11
P06 » 
IF Väster - Ytterby IS Vit
3  -  1  
27
11:45
lör
11:45    
P06, Rydbergsplan 11, Lerum
P06 » 
Lerum IS 1 - Ytterby IS Röd
3  -  5  
27
11:15
lör
11:15    
F07, Domare William Linden
F07 » 
Ytterby IS Vit - Jitex Mölndal BK
  -      
27
11:15
lör
11:15    
P08, Victor Hieber & Jesper Kuhn
P08 » 
Ytterby IS Röd - Surte IS FK
  -      
27
10:00
lör
10:00    
F08, Domare Ida Stolt Hermansson
F08 » 
Ytterby IS Vit - Kungälvs FF Grön
  -      
27
10:00
lör
10:00    
P07, Skarpe Nord 12
P07 » 
IK Kongahälla - Ytterby IS Vit
  -      
27
10:00
lör
10:00    
P07, Nolängens IP 9-manna Konstgräs
P07 » 
Nol IK - Ytterby IS Röd
  -      
26
19:15
fre
19:15    
Herr, Furulundsplan 1 Konstgräs
Herr » 
Björndammens BK - Ytterby IS
3  -  8  
26
19:00
fre
19:00    
F04, Prästängen 1 Konstgräs
F04 » 
Öckerö IF - Ytterby IS
1  -  8  
26
18:15
fre
18:15    
P04, Hovås Billdal Arena 1
P04 » 
Hovås Billdal IF Vit - Ytterby IS
2  -  3  
25
20:00
tor
20:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Bergums IF/Hjuviks AIK
13  -  0  
24
19:30
ons
19:30    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Hönö IS Röd
2  -  6  
23
20:00
tis
20:00    
Dam J, Svenska Stenhus Arena (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ale United - Ytterby IS
1  -  15
22
16:30
mån
16:30    
F09, Romevi 22 Gräs
F09 » 
Romelanda UF - Ytterby IS Röd
  -      
22
15:00
mån
15:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - IK Zenith
1  -  4  
 
19
14:00
fre
14:00    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS - Vallens IF
1  -  2  
17
19:00
ons
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Sveakurd FC
  -      
16
20:00
tis
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Sävedalens IF
3  -  3  
 
14
16:00
sön
16:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - Romelanda UF
1  -  9  
14
16:00
sön
16:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Romelanda UF
1  -  9  
14
12:30
sön
12:30    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - Älvängen IK P09
  -      
13
16:30
lör
16:30    
F05, Yttern KG
F05 » 
Ytterby Idrottssällskap - Bergums IF
  -      
13
16:30
lör
16:30    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Bergums IF
0  -  10
13
16:30
lör
16:30    
P05, Lemmingvallen 2 Konstgräs
P05 » 
Utbynäs SK Blå - Ytterby IS
2  -  6  
13
15:00
lör
15:00    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - Jitex Mölndal BK Lila
2  -  2  
13
15:00
lör
15:00    
P06, Yttern
P06 » 
Ytterby IS Röd - Angered MBIK
1  -  6  
13
13:30
lör
13:30    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - BK Häcken
4  -  1  
13
13:30
lör
13:30    
P06, Yttern
P06 » 
Ytterby IS Vit - Älvsborg FF Vit
2  -  5  
13
12:30
lör
12:30    
Dam, Sparvallen Tanumshede
Dam » 
Bullarens GOIF - Ytterby IS
2  -  0  
12
19:00
fre
19:00    
Herr, Flodala IP 3 KG
Herr » 
Floda BoIF - Ytterby IS
1  -  11
12
18:30
fre
18:30    
YIS Basket P05, Ledethallen
Ale Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
10
19:45
ons
19:45    
F04, Lemmingvallen 2 konstgräs
F04 » 
Utbynäs SK - Ytterby Idrottssällskap
  -      
10
19:45
ons
19:45    
F04, Lemmingvallen 2 Konstgräs
F04 » 
Utbynäs SK - Ytterby IS
0  -  1  
10
19:30
ons
19:30    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - IK Zenith
1  -  3  
10
19:30
ons
19:30    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - IK Zenith (B)
1  -  3  
09
17:00
tis
17:00    
P06, Yttern, konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS Röd - Ytterby IS Vit
3  -  2  
 
07
18:00
sön
18:00    
YIS Basket F07, SKRIV "OK" I KOMMENTARSFÄLTET
Ale Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
07
16:30
sön
16:30    
Dam J, Rosenhill (Division 3 Damer)
Dam J » 
Eriksbergs IF - Ytterby IS
0  -  0  
07
16:30
sön
16:30    
Dam, Rosenhill
Dam » 
Eriksbergs IF - Ytterby IS (B)
0  -  0  
07
16:15
sön
16:15    
Herr, Klarebergsvallen 2 Konstgräs
Herr » 
Kärra KIF - Ytterby IS
  -      
07
12:00
sön
12:00    
P08, Stora Höga IP
P08 » 
Vallens IF - Ytterby IS
  -      
07
12:00
sön
12:00    
P10, bortamatch
P10 » 
Stenungsund - Ytterby Idrottssällskap
  -      
07
11:00
sön
11:00    
F06, Yttern
F06 » 
Ytterby Idrottssällskap - Nol
  -      
07
08:00
sön
08:00    
P09, Partille
P09 » 
PIF-cupen - YIS P09
  -      
06
11:00
lör
11:00    
F06, Yttern
F06 » 
Ytterby Idrottssällskap - Lödöse/Nygård
  -      
05
19:15
fre
19:15    
Dam J, Härlanda Park (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Qviding FIF - Ytterby IS
6  -  4  
05
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Utbynäs SK
4  -  1  
04
19:00
tor
19:00    
YIS Basket F07, LEDETHALLEN i ALAFORS
Ale Basketflubb - Ytterby Idrottssällskap  -      
MARS 2019
 
31
18:30
sön
18:30    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - Askims IK
12  -  1  
31
18:30
sön
18:30    
Dam, Landvetter IP A-plan
Dam » 
Landvetter IF 2003 (D2D) - Ytterby IS (D2D)
2  -  1  
31
14:45
sön
14:45    
F04, Stenungsund
F04 » 
Stenungsund - Ytterby Idrottssällskap
  -      
31
14:00
sön
14:00    
YIS Basket P05, Sätilahallen
Ytterby Idrottssällskap - Sätila Basket  -      
31
11:30
sön
11:30    
F08, Konstgräset & Bilabhallen
 
F08 » 
Ytterby IS F08 -
  -      
31
11:30
sön
11:30    
P07, Yttern
 
P07 » 
Ytterby IS Röd -
  -      
31
11:30
sön
11:30    
P07, Yttern
 
P07 » 
Ytterby IS Vit -
  -      
31
11:00
sön
11:00    
Varberg Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
31
10:00
sön
10:00    
F06, bortamatch
F06 » 
Öjersjö - Ytterby Idrottssällskap
  -      
31
09:00
sön
09:00    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - Ytterby Cup
  -      
30
16:15
lör
16:15    
F05, Kareby Hed
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Stenungsunds IF (F05)
  -      
30
12:30
lör
12:30    
P07, Stora Höga
P07 » 
Vallens IF - Ytterby IS Vit
  -      
30
12:30
lör
12:30    
P08, Yttern
 
P08 » 
Ytterby IS Vit -
  -      
30
12:00
lör
12:00    
YIS Basket F08/09, Gothia Arena
Sammandrag Gothia Arena - Ytterby Idrottssällskap  -      
30
11:30
lör
11:30    
P08, Yttern
 
P08 » 
Ytterby IS Röd -
  -      
30
10:00
lör
10:00    
P08, Yttern
 
P08 » 
Ytterby IS Blå -
  -      
30
08:30
lör
08:30    
F09, Yttern
F09 » 
Ytterby cup - Ytterby Idrottssällskap
  -      
26
18:50
tis
18:50    
P06, Vimmervi, Nödinge
P06 » 
Ale United - Ytterby IS P06
1  -  0  
 
24
17:00
sön
17:00    
Dam J, Älvevi (Träningsmatch)
Dam J » 
Älvängens IK - Ytterby IS
10  -  1  
24
16:00
sön
16:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS (D5H) - Lerums IS (D4H)
1  -  2  
24
15:00
sön
15:00    
YIS Basket P05, Länghems Idrottshall
Långhems Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
24
14:00
sön
14:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS (P05) - Lindome GIF (P05)
  -      
24
12:00
sön
12:00    
P09, Yttern konstgräs
P09 » 
YIS P09 - Surte P09
  -      
23
15:00
lör
15:00    
P07, Stora Höga IP 22
P07 » 
Vallens IF - Ytterby IS Röd
  -      
23
14:30
lör
14:30    
P06, Bifrostplan
P06 » 
IF Mölndal - Ytterby IS
10  -  2  
23
14:00
lör
14:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - IK Zenith (F05)
  -      
23
13:00
lör
13:00    
Dam, Nysätra IP
Dam » 
Skoftebyns IF - Ytterby IS
2  -  0  
23
09:30
lör
09:30    
P07, Yttern IP 32 Domare: Emil Embretsen
P07 » 
Ytterby IS Vit - Kode IF
  -      
23
07:45
lör
07:45    
F09, cupspel
F09 » 
Torslanda - Ytterby Idrottssällskap
  -      
 
17
18:30
sön
18:30    
YIS Basket F07, Aktiviteten, Frejagatan 1, 431 43 Mölndal
Kvarnby Basket Queens - Ytterby Idrottssällskap  -      
17
17:00
sön
17:00    
Herr J, Forsvallen Konstgräs
Herr J » 
Skepplanda BTK - Ytterby IS
  -      
17
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - Öckerö IF
2  -  2  
17
15:15
sön
15:15    
Futsal F08, Munkgärde Idrottshall
Ytterby Idrottssällskap - Bergum  -      
17
13:45
sön
13:45    
P07, Färjenäsplan
P07 » 
Hjuviks AIK - Ytterby IS Vit
  -      
17
13:00
sön
13:00    
P09, Yttern KG1
P09 » 
YIS P09 - Assyriska BK P09
  -      
17
10:00
sön
10:00    
P06, Konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS - Torslanda IK Röd
1  -  4  
16
14:00
lör
14:00    
YIS Basket P05, Sörgårdshallen
Ytterby Idrottssällskap - Mölndal Basket  -      
16
12:00
lör
12:00    
Dam, Bravida Arena
Dam » 
Qviding FIF - Ytterby IS
4  -  1  
16
12:00
lör
12:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Backatorp IF (F05)
  -      
16
10:00
lör
10:00    
P04, Ytterns IP 3 konstgräs
P04 » 
Ytterby IS (P04) - Vallens IF (P04)
6  -  2  
16
10:00
lör
10:00    
P07, Kode IP 32
P07 » 
Kode IF - Ytterby IS Röd
  -      
16
09:45
lör
09:45    
F04, Yttern
F04 » 
Ytterby Idrottssällskap - kungälv FF
  -      
12
17:00
tis
17:00    
F07, Bilabhallen
F07 » 
Ytterby Idrottssällskap - Kungälvs FF
  -      
 
10
18:30
sön
18:30    
YIS Basket P05, Stenungsunds Arena
Stenungsunds BK - Ytterby Idrottssällskap  -      
10
16:30
sön
16:30    
Dam, Heden 3 Konstgräs
Dam » 
Göteborgs FF - Ytterby IS
  -      
10
12:00
sön
12:00    
P06, Lexby konstgräs
P06 » 
Partille IF FK - Ytterby IS
7  -  0  
10
11:20
sön
11:20    
YIS Basket F07, Älvhögsborg A-Hall, Trollhättan
Trollhättan BBK - Ytterby Idrottssällskap  -      
10
10:30
sön
10:30    
Dam, Heden 3 Konstgräs
Dam » 
Ytterby IS - Öckerö IF
2  -  1  
10
09:00
sön
09:00    
Dam J, Heden 3 Konstgräs (DM Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Sävedalens IF
1  -  1  
09
16:15
lör
16:15    
F04, Valhammra IP
F04 » 
Sävedalens IF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
09
16:15
lör
16:15    
P04, Välens Nya konstgräs
P04 » 
Västra Frölunda IF (P04) - Ytterby IS (P04)
1  -  2  
09
11:30
lör
11:30    
Dam J, Heden 4 Konstgräs (DM Junior)
Dam J » 
BK Häcken - Ytterby IS
1  -  4  
09
11:30
lör
11:30    
Herr, Ängö Schakt Arena
Herr » 
Stala IF - Ytterby IS Herr
0  -  8  
09
11:15
lör
11:15    
P07, Ytterns IP 32 Domare: Charlie Johansson
P07 » 
Ytterby IS Röd - Hjuviks AIK
  -      
09
11:00
lör
11:00    
Futsal F08, Futsal
 
- Futsal sammandrag  -      
09
10:00
lör
10:00    
Dam, Heden 4 Konstgräs
Dam » 
Ytterby IS - IK Virgo
5  -  1  
09
10:00
lör
10:00    
P07, Ytterns IP 32 Domare: Charlie Johansson
P07 » 
Ytterby IS Vit - Ahlafors IF
  -      
09
09:00
lör
09:00    
P09, bortamatch
 
P09 » 
Futsalsammandrag - YIS P09
  -      
08
19:30
fre
19:30    
YIS Basket P05, Gothia Arena
Högsbo Basket Tigers - Ytterby Idrottssällskap  -      
 
03
18:00
sön
18:00    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - BK Häcken
7  -  0  
03
14:00
sön
14:00    
YIS Basket P05, bortamatch
St Helena Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
03
13:00
sön
13:00    
P06, Konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS - IF Väster
5  -  0  
03
13:00
sön
13:00    
P09, Bilabhallen
P09 » 
YIS P09 - KF Velebit P09
  -      
02
13:30
lör
13:30    
P06, Yttern, konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS P06 - Hermansby
4  -  3  
02
13:15
lör
13:15    
P09, Yttern konstgräs
P09 » 
YIS P09 - ÖIS P09
  -      
02
12:30
lör
12:30    
Herr, Tavlebordsvallen konstgräs
Herr » 
Henån/Gilleby - Ytterby IS Herr
3  -  2  
02
11:45
lör
11:45    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Munkedals IF (F05)
  -      
02
08:00
lör
08:00    
YIS Basket F08/09, Bilabhallen
Kollahallen kungsbacka - Ytterby Idrottssällskap  -      
FEBRUARI 2019
 
26
17:00
tis
17:00    
P06, Yttern, konstgräsplan
P06 » 
Ytterby IS - IK Kongahälla
1  -  3  
 
24
20:00
sön
20:00    
Futsal DAM J, Munkegärdehallen (Futsalserie F02-03)
Ytterby IS - Kärra KIF8  -  1  
24
12:00
sön
12:00    
P09, Bilabhallen
P09 » 
YIS P09 - Nol P09
  -      
24
11:00
sön
11:00    
P06, Yttern, konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS P06 - Qviding
1  -  10
23
13:30
lör
13:30    
P06, Novahallen
P06 » 
Lerums IS Vit - Ytterby IS P06
4  -  8  
23
13:00
lör
13:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS (HJ) - Ale United (HJ)
2  -  1  
23
11:30
lör
11:30    
YIS Basket P05, Sjumilahallen
Västra Hisingen Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
23
11:00
lör
11:00    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - Floda BoIF
1  -  3  
23
11:00
lör
11:00    
Herr, Tjörns Sparbank Arena
Herr » 
Skärhamns IK - Ytterby IS Herr
5  -  5  
23
11:00
lör
11:00    
P04, Lundby Strand 4
P04 » 
Ytterby IS - Torslanda IK Röd
9  -  4  
22
20:00
fre
20:00    
F04, Kastellegårdshallen
F04 » 
Ytterby Idrottssällskap - Jitex
  -      
18
21:00
mån
21:00    
Futsal DAM J, Kastellegårdshallen (Futsalserie F02-03)
Ytterby IS - Stenkullen GoIK3  -  1  
 
17
16:00
sön
16:00    
F04, Almåsskolan B-hall
F04 » 
Lindome GIF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
17
14:15
sön
14:15    
P04, Kastellegårdshallen
P04 » 
Ytterby IS - IF Väster Svart
5  -  1  
17
12:30
sön
12:30    
Herr J, bortamatch
Herr J » 
Väster if - Ytterby Idrottssällskap
  -      
17
12:00
sön
12:00    
Herr J, Önneredsplan 1 Konstgräs
Herr J » 
IF Väster (HJ) - Ytterby IS (HJ)
2  -  1  
16
14:15
lör
14:15    
Dam, Björkvallen, Konstgräs
Dam » 
IK Friscopojkarna - Ytterby IS
1  -  1  
16
11:00
lör
11:00    
Futsal F08, Valhalla B
 
- Futsal sammandrag  -      
16
09:00
lör
09:00    
P09, bortamatch
 
P09 » 
Futsalsammandrag - YIS P09
  -      
 
09
13:00
lör
13:00    
Futsal DAM J, Almåsskolan B-hall (Futsalserie F99-01)
Lindome GIF - Ytterby IS2  -  1  
09
12:00
lör
12:00    
Herr, Sparbanksvallen
Herr » 
Ytterby IS (D5H) - IFK Valla (D4H)
1  -  1  
04
19:00
mån
19:00    
Futsal DAM J, Bunnsboskolans Sporthall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Hjuviks AIK7  -  0  
 
03
14:00
sön
14:00    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS (D2D) - Ljungskile SK (D3D)
2  -  2  
03
13:00
sön
13:00    
Futsal DAM J, Utmarksskolan Sporthall (Futsalserie F02-03)
Mossens BK - Ytterby IS3  -  7  
03
12:45
sön
12:45    
YIS Basket F08/09, bortamatch
 
Hammarkullen - Ytterby IS basket  -      
03
11:00
sön
11:00    
YIS Basket F07, Varberg i Peders Skrivares IH
Varberg Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
02
17:00
lör
17:00    
P04, Djupedalsskolan
P04 » 
Sjövalla FK P-04 - Ytterby IS
2  -  2  
02
12:15
lör
12:15    
Herr, Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Herr » 
IK Zenith (D4H) - Ytterby IS (D5H)
1  -  0  
02
09:00
lör
09:00    
P06, Rosendalshallen, D-hallen
P06 » 
Lunden Överås BK 2 - Ytterby IS P06
2  -  10
02
06:50
lör
06:50    
F08, Förbohallen Floda
 
F08 » 
- Ytterby Idrottssällskap
  -      
01
18:30
fre
18:30    
YIS Basket F07, Sparråshallen
Ytterby Idrottssällskap - Trollhättan BBK  -      
JANUARI 2019
 
31
20:00
tor
20:00    
Futsal DAM J, Östads skola Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Lekstorps IF - Ytterby IS4  -  1  
 
27
13:15
sön
13:15    
P06, Göstahallen, Öckerö
P06 » 
Ytterby IS P06 - Hjuviks AIK Blå
  -      
27
13:00
sön
13:00    
P09, Bilabhallen
P09 » 
YIS P09 - IK Kongahälla P09
  -      
27
11:45
sön
11:45    
P06, Göstahallen, Öckerö
P06 » 
Ytterby IS P06 - Särö IK Grön
  -      
27
10:15
sön
10:15    
P06, Göstahallen, Öckerö
P06 » 
Utbynäs SK 2 - Ytterby IS P06
  -      
26
14:30
lör
14:30    
YIS Basket F07, Pedagogen, Frölundagatan 118B, 431 44 Mölndal
Kvarnby Basket Queens - Ytterby Idrottssällskap  -      
25
18:30
fre
18:30    
YIS Basket P05, Sparråshallen
Ytterby Idrottssällskap - Partiella Basket   -      
24
20:15
tor
20:15    
Futsal DAM J, Lundby Strand 1 (Futsalserie F02-03)
GFF/Azalea BK - Ytterby IS7  -  1  
 
20
19:30
sön
19:30    
P06, Mimershallen A
P06 » 
Ytterby IS - Solväders FC
11  -  3  
20
15:00
sön
15:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Ale United0  -  2  
20
12:00
sön
12:00    
F04, Sparråshallen
F04 » 
Ytterby Idrottssällskap - IF Väster
  -      
19
09:00
lör
09:00    
Futsal F08, Sandeklevshallen
 
- Futsal sammandrag  -      
19
09:00
lör
09:00    
P09, bortamatch
 
P09 » 
Futsalsammandrag - YIS P09
  -      
 
13
12:00
sön
12:00    
F04, Utmarkskolan idrottshall-Bortamatch
F04 » 
Bergums IF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
13
12:00
sön
12:00    
P06, Rävlandaskolans idrottshall
P06 » 
Landvetter IS Vit - Ytterby IS P06
4  -  6  
12
15:00
lör
15:00    
P04, Ryaskolan Sporthall
P04 » 
Hjuviks AIK 1 - Ytterby IS
3  -  8  
 
06
12:15
sön
12:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Jitex Mölndal BK - Ytterby IS1  -  0  
06
11:15
sön
11:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK1  -  0  
06
11:00
sön
11:00    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Lekstorps IF - Ytterby IS0  -  0  
06
09:15
sön
09:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
IF Mölndal Fotboll - Ytterby IS0  -  1  
06
09:00
sön
09:00    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK0  -  0  
04
21:15
fre
21:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Jitex Mölndal BK - Ytterby IS0  -  2  
04
19:30
fre
19:30    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Kärra KIF3  -  0  
04
18:00
fre
18:00    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Floda BoIF3  -  0  
03
20:45
tor
20:45    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Kode IF - Ytterby IS0  -  1  
03
19:30
tor
19:30    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - IF Mölndal Fotboll2  -  0  
03
18:30
tor
18:30    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Bergums IF - Ytterby IS0  -  3  
DECEMBER 2018
 
31
mån
00:00    
Dam J, Sparrås Idrottshall
Dam J » 
Ytterby IS - Torslanda IK 1
  -      
31
mån
00:00    
F05, Härlanda Park 2 Konstgräs
F05 » 
Qviding FIF Vit - Ytterby IS Blå
  -      
31
mån
00:00    
P02, MATCHEN ÄR INSTÄLLD
P02 » 
MACHEN ÄR INSTÄLLD! - Ytterby IS
  -      
 
16
13:00
sön
13:00    
Futsal DAM J, Skepplandahallen (Futsalserie F99-01)
Ale United - Ytterby IS3  -  2  
15
14:00
lör
14:00    
Futsal DAM J, Almåsskolan B-hall (Futsalserie F02-03)
Lindome GIF - Ytterby IS3  -  5  
 
09
20:00
sön
20:00    
P04, Sparrås Idrottshall
P04 » 
Ytterby IS - Sjövalla FK P-04
5  -  0  
09
19:00
sön
19:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F02-03)
Ytterby IS - Landvetter IF 20032  -  1  
09
15:00
sön
15:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Lindome GIF0  -  2  
09
12:00
sön
12:00    
F04, Sparråshallen
F04 » 
Torslanda IK - Ytterby Idrottssällskap
  -      
09
08:30
sön
08:30    
P06, Mimershallen A
P06 » 
Ytterby IS - Kållered SK
5  -  1  
08
17:30
lör
17:30    
YIS Basket F07, Sparråshallen
Ytterby Idrottssällskap - Basket F07 - Älvängen Basket  -      
04
21:00
tis
21:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Torslanda IK0  -  4  
 
02
12:00
sön
12:00    
F04, Sparråshallen
F04 » 
Sävedalens IF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
02
12:00
sön
12:00    
P06, Bergsjöskolan
P06 » 
Götaholms BK - Ytterby IS P06
4  -  3  
02
11:00
sön
11:00    
Futsal DAM J, Provisorisk sporthall Backa (Futsalserie F02-03)
Kärra KIF - Ytterby IS2  -  3  
02
10:00
sön
10:00    
Futsal DAM J, Katrineberg sporthallen (Futsalserie F99-01)
IF Mölndal - Ytterby IS1  -  1  
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada