Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
F06
Matcher
MARS 2020
 
01
16:30
sön
16:30    
Träningsmatch
Stenungsund - Ytterby Idrottssällskap  -      
 
15
10:30
sön
10:30    
Träningsmatch
Ytterby Idrottssällskap - Hovås Billdal  -      
15
12:00
sön
12:00    
Träningsmatch
Ytterby Idrottssällskap - Hovås Billdal  -      
 
21
11:00
lör
11:00    
Träningsmatch
Ytterby Idrottssällskap - Öjersjö  -      
APRIL 2020
 
25
11:30
lör
11:30    
bortamatch
Nol - Ytterby Idrottssällskap  -      
26
13:20
sön
13:20    
Påvelundsplan
Älvsborg - Ytterby Idrottssällskap  -      
MAJ 2020
 
02
16:30
lör
16:30    
Lindevi IP 3 Konstgräs
Lindome GIF - Ytterby IS Röd3  -  0  
03
13:00
sön
13:00    
Hönö Arena 1
Hönö IS/Björkö - Ytterby IS Vit1  -  3  
 
08
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - Sävedalens IF0  -  4  
10
17:30
sön
17:30    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - Nol IK4  -  3  
 
17
16:30
sön
16:30    
Kållered Sportcenter 1
Kållered SK - Ytterby IS Vit1  -  1  
17
19:00
sön
19:00    
Stenkullens IP 2 KG
Stenkullen GoIK - Ytterby IS Röd4  -  1  
 
23
16:30
lör
16:30    
Frejaplan 1 K.Gräs
IF Mölndal Fotboll Röd - Ytterby IS Röd6  -  4  
24
17:30
sön
17:30    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - Öckerö IF2  -  6  
 
30
17:45
lör
17:45    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - IK Zenith3  -  5  
31
17:30
sön
17:30    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS 2 - Ytterby IS Vit9  -  4  
JUNI 2020
 
06
15:00
lör
15:00    
Härlanda Park 1 Konstgräs
Qviding FIF Vinröd - Ytterby IS Röd  -      
07
15:15
sön
15:15    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - Hovås Billdal IF Vit  -      
 
13
12:45
lör
12:45    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - BK Häcken  -      
13
14:15
lör
14:15    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - Askims IK Svart  -      
AUGUSTI 2020
 
14
18:30
fre
18:30    
Hästevik 1 Gräs
Hjuviks AIK Blå - Ytterby IS Röd  -      
 
17
19:30
mån
19:30    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - Backatorp IF  -      
21
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - Stenkullen GoIK  -      
23
16:30
sön
16:30    
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK - Ytterby IS Vit  -      
 
29
17:45
lör
17:45    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - Guldhedens IK  -      
30
17:30
sön
17:30    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - Floda BoIF  -      
SEPTEMBER 2020
 
04
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - Lindome GIF  -      
06
13:45
sön
13:45    
Landvetter IP A-plan
Landvetter IF 2003 - Ytterby IS Vit  -      
 
20
13:30
sön
13:30    
Kobbegården Övre
Askims IK Svart - Ytterby IS Röd  -      
 
26
12:00
lör
12:00    
Eklandavallen Konstgräs 1
Solängens BK - Ytterby IS Vit  -      
26
16:30
lör
16:30    
Vallhamra 2 Konstgräs
Sävedalens IF - Ytterby IS Röd  -      
OKTOBER 2020
 
03
17:45
lör
17:45    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - IF Mölndal Fotboll Röd  -      
04
15:00
sön
15:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - Hönö/Björkö/Hjuvik  -      
 
10
17:30
lör
17:30    
Hovgårdsvallen 3 Konstgräs (Team Sportia planen)
IK Zenith - Ytterby IS Röd  -      
11
16:30
sön
16:30    
Nolängens IP 9-manna Konstgräs
Nol IK - Ytterby IS Vit  -      
 
16
19:00
fre
19:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd - Qviding FIF Vinröd  -      
18
14:15
sön
14:15    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit - Kållered SK  -      
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada