Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
Herrjunior
Matcher
DECEMBER 2018
 
01
13:00
lör
13:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS (HJ) - Ytterby IS (HJ)  -      
FEBRUARI 2019
 
17
12:00
sön
12:00    
Önneredsplan 1 Konstgräs
IF Väster (HJ) - Ytterby IS (HJ)2  -  1  
17
12:30
sön
12:30    
bortamatch
Väster if - Ytterby Idrottssällskap  -      
 
23
13:00
lör
13:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS (HJ) - Ale United (HJ)2  -  1  
MARS 2019
 
17
17:00
sön
17:00    
Forsvallen Konstgräs
Skepplanda BTK - Ytterby IS  -      
APRIL 2019
 
14
16:00
sön
16:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Romelanda UF1  -  9  
 
22
15:00
mån
15:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - IK Zenith1  -  4  
27
16:15
lör
16:15    
Hjällbovallen 2 Konstgräs
Angered BK - Ytterby IS  -      
MAJ 2019
 
04
15:00
lör
15:00    
Ytterns IP 2 Gräs
Ytterby IS - Mossens BK  -      
05
15:00
sön
15:00    
Furulundsplan 1 Konstgräs
Björndammens BK - Ytterby IS  -      
 
12
14:15
sön
14:15    
Gunnaredsplan 1 Konstgräs
Gunnared KIF - Ytterby IS  -      
 
18
15:00
lör
15:00    
Ytterns IP 2 Gräs
Ytterby IS - Kärra KIF  -      
 
20
19:30
mån
19:30    
Ytterns IP 1 Gräs
Ytterby IS - Guldhedens IK  -      
26
14:15
sön
14:15    
Härlanda Park 2 Konstgräs
Qviding FIF - Ytterby IS  -      
JUNI 2019
 
04
20:15
tis
20:15    
Bergsjövallen 2 Konstgräs
SKIF Semberija Göteborg - Ytterby IS  -      
09
18:00
sön
18:00    
Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - Ytterby IS  -      
 
19
19:00
ons
19:00    
Ytterns IP 2 Gräs
Ytterby IS - Öckerö IF  -      
 
29
16:00
lör
16:00    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS - Neutrala UF  -      
AUGUSTI 2019
 
11
12:45
sön
12:45    
Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
IK Zenith - Ytterby IS  -      
 
17
15:00
lör
15:00    
Ytterns IP 1 Gräs
Ytterby IS - Qviding FIF  -      
 
24
14:15
lör
14:15    
Klarebergsvallen 2 Konstgräs
Kärra KIF - Ytterby IS  -      
 
31
15:00
lör
15:00    
Ytterns IP 1 Gräs
Ytterby IS - Gunnared KIF  -      
SEPTEMBER 2019
 
07
12:15
lör
12:15    
Guldheden Södra 1 Konstgräs
Mossens BK - Ytterby IS  -      
 
14
15:00
lör
15:00    
Ytterns IP 2 Gräs
Ytterby IS - Angered BK  -      
 
28
16:15
lör
16:15    
Länsmansgårdens IP 2 Konstgräs
Neutrala UF - Ytterby IS  -      
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada