Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
P09
Matcher
JANUARI 2019
 
19
09:00
lör
09:00    
bortamatch
 
Futsalsammandrag - YIS P09  -      
 
27
13:00
sön
13:00    
Bilabhallen
YIS P09 - IK Kongahälla P09  -      
FEBRUARI 2019
 
16
09:00
lör
09:00    
bortamatch
 
Futsalsammandrag - YIS P09  -      
 
24
12:00
sön
12:00    
Bilabhallen
YIS P09 - Nol P09  -      
MARS 2019
 
02
13:15
lör
13:15    
Yttern konstgräs
YIS P09 - ÖIS P09  -      
03
13:00
sön
13:00    
Bilabhallen
YIS P09 - KF Velebit P09  -      
 
09
09:00
lör
09:00    
bortamatch
 
Futsalsammandrag - YIS P09  -      
 
17
13:00
sön
13:00    
Yttern KG1
YIS P09 - Assyriska BK P09  -      
 
24
12:00
sön
12:00    
Yttern konstgräs
YIS P09 - Surte P09  -      
 
31
09:00
sön
09:00    
Yttern
YIS P09 - Ytterby Cup  -      
APRIL 2019
 
07
08:00
sön
08:00    
Partille
PIF-cupen - YIS P09  -      
 
14
12:30
sön
12:30    
Yttern
YIS P09 - Älvängen IK P09  -      
 
28
10:00
sön
10:00    
Domare:Jesper Kuhn
Ytterby IS Röd - BK Häcken Vit  -      
MAJ 2019
 
01
10:30
ons
10:30    
Domare: Elias Johansson
Ytterby IS Blå - Fässbergs IF Ajax  -      
01
10:30
ons
10:30    
Domare: Pontus Wallin
Ytterby IS Vit - Fässbergs IF PSV  -      
04
11:15
lör
11:15    
Rävekärrsplan 11
Fässbergs IF Feyenoord - Ytterby IS Röd  -      
 
08
18:30
ons
18:30    
Domare: Pontus Wallin & Emil Andersson
Ytterby IS Vit - Älvängens IK Vit  -      
08
18:30
ons
18:30    
Domare: Elias Johansson
Ytterby IS Blå - Älvängen IF Blå  -      
08
18:30
ons
18:30    
Domare: Elias Johansson
YIS P09 - Surte P09  -      
12
11:00
sön
11:00    
Domare: Jesper Kuhn
Ytterby IS Röd - GAIS  -      
12
15:45
sön
15:45    
Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
Kärra KIF Blå - Ytterby IS Blå  -      
12
17:00
sön
17:00    
Klarebergsvallen 3 Konstgräs 7M7
Kärra KIF Röd - Ytterby IS Vit  -      
 
18
11:15
lör
11:15    
Domare: Elias Johansson
Ytterby IS Vit - KF Velebit 1  -      
 
20
17:45
mån
17:45    
Nolängens IP 7M7 Konstgräs
Nol IK - Ytterby IS Röd  -      
22
18:30
ons
18:30    
Domare: Pontus Wallin & Emil Andersson
Ytterby IS Blå - KF Velebit 2  -      
25
12:00
lör
12:00    
Tuvevallen 21 Konstgräs
Backatorp IF 2 - Ytterby IS Blå  -      
25
12:00
lör
12:00    
Tuvevallen 22 Konstgräs
Backatorp IF 1 - Ytterby IS Vit  -      
26
12:15
sön
12:15    
Domare: Victor Hieber & Jesper Kuhn
Ytterby IS Röd - Nödinge SK Fotboll  -      
 
29
18:30
ons
18:30    
Yttern
YIS P09 - Jonsereds IF  -      
29
18:30
ons
18:30    
Yttern
YIS P09 - YIS P08  -      
JUNI 2019
 
01
09:00
lör
09:00    
cupspel
Ö-bollen - YIS P09  -      
02
09:00
sön
09:00    
cupspel
Ö-bollen - YIS P09  -      
 
09
09:00
sön
09:00    
bortamatch
Integrationssammandrag - YIS P09  -      
 
16
12:00
sön
12:00    
Ruddalen 7M7 nr 2 Konstgräs
Slottsskogen/Godhem IF Blå - Ytterby IS Röd  -      
16
14:00
sön
14:00    
Slättadamm 3 konstgräs
BK Häcken Gul - Ytterby IS Blå  -      
16
15:15
sön
15:15    
Slättadamm 3 konstgräs
BK Häcken Svart - Ytterby IS Vit  -      
JULI 2019
 
03
18:30
ons
18:30    
Yttern
YIS P09 - IK Zenith  -      
03
18:30
ons
18:30    
Yttern
YIS P09 - YIS P08  -      
06
09:00
lör
09:00    
cupspel
Stenungsunds Fotbollsfestival - YIS P09  -      
07
09:00
sön
09:00    
cupspel
Stenungsunds Fotbollsfestival - YIS P09  -      
AUGUSTI 2019
 
17
09:00
lör
09:00    
cupspel
Zcooly Cup - YIS P09  -      
 
21
18:30
ons
18:30    
Domare: Pontus Wallin
Ytterby IS Vit - Angered MBIK  -      
21
18:30
ons
18:30    
Domare: Jesper Kuhn
Ytterby IS Röd - Nödinge SK Fotboll  -      
24
09:00
lör
09:00    
cupspel
YIS P09 - Ytterby Cup  -      
25
08:00
sön
08:00    
cupspel
Zenithcupen - YIS P09  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
12:00
sön
12:00    
Domare: Elias Johansson
Ytterby IS Blå - BK Häcken Gul  -      
01
12:00
sön
12:00    
Domare: Jesper Kuhn
Ytterby IS Vit - Sävedalens IF Vit  -      
01
13:15
sön
13:15    
Domare: Elias Johansson
Ytterby IS Röd - Sävedalens IF Svart  -      
 
08
10:00
sön
10:00    
Velebit IP 11 Gräs
KF Velebit 2 - Ytterby IS Blå  -      
08
14:00
sön
14:00    
Slättadamm 4 Gräs 7-manna
BK Häcken Gul - Ytterby IS Vit  -      
 
14
09:00
lör
09:00    
cupspel
Attityd Cup (Qviding) - YIS P09  -      
15
09:00
sön
09:00    
cupspel
GAIS Mini OPEN - YIS P09 (2010)  -      
15
12:00
sön
12:00    
Ytterns IP 31
Ytterby IS Vit - KF Velebit 2 (FLYTT FÖRESLAGEN)  -      
15
12:30
sön
12:30    
Domare: Elias Johansson
Ytterby IS Blå - Backatorp IF 2  -      
15
13:15
sön
13:15    
Ytterns IP 31
Ytterby IS Röd - KF Velebit 1 (FLYTT FÖRESLAGEN)  -      
 
19
18:30
tor
18:30    
Ytterns IP 31
Ytterby IS Blå - Sävedalens IF Svart  -      
22
12:00
sön
12:00    
Backavallen 11 Konstgräs
Backatorp IF 2 - Ytterby IS Vit  -      
22
12:00
sön
12:00    
Backavallen 12 Konstgräs
Backatorp IF 1 - Ytterby IS Röd  -      
22
15:15
sön
15:15    
Slättadamm 3 konstgräs
BK Häcken Vit - Ytterby IS Blå  -      
 
28
12:00
lör
12:00    
Domare: Jesper Kuhn
Ytterby IS Vit - BK Häcken Vit  -      
28
13:15
lör
13:15    
Domare: Victor Hieber
Ytterby IS Röd - BK Häcken Svart  -      
28
14:30
lör
14:30    
Ingen Domare klar
Ytterby IS Blå - GAIS 2  -      
OKTOBER 2019
 
06
09:00
sön
09:00    
cupspel
Kullavik IF Höstcupen - YIS P09  -      
 
13
12:00
sön
12:00    
Domare: Jesper Kuhn
Ytterby IS Röd - Nol IK  -      
 
19
09:00
lör
09:00    
cupspel
Wilhelm Fribergs Minnesdagar - Ytterby Idrottssällskap  -      
 
23
17:45
ons
17:45    
Nolängens IP 7M7 Konstgräs
Nol IK - Ytterby IS Blå  -      
27
12:00
sön
12:00    
Gaisgården 22
GAIS 2 - Ytterby IS Vit  -      
27
12:00
sön
12:00    
Gaisgården 21
GAIS 1 - Ytterby IS Röd  -      
NOVEMBER 2019
 
23
08:00
lör
08:00    
cupspel
Nolcupen Futsal - YIS P09  -      
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada