Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
Spelade matcher
APRIL 2019
 
25
20:00
tor
20:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Bergums IF
13  -  0  
24
19:30
ons
19:30    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Hönö IS Röd
2  -  6  
23
20:00
tis
20:00    
Dam J, Svenska Stenhus Arena (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Nödinge SK - Ytterby IS
1  -  15
22
16:30
mån
16:30    
F09, Romevi 22 Gräs
F09 » 
Romelanda UF - Ytterby IS Röd
  -      
22
15:00
mån
15:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - IK Zenith
1  -  4  
 
19
14:00
fre
14:00    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS - Vallens IF
1  -  2  
17
19:00
ons
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Sveakurd FC
  -      
16
20:00
tis
20:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Sävedalens IF
3  -  3  
 
14
16:00
sön
16:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - Romelanda UF
1  -  9  
14
16:00
sön
16:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Romelanda UF
1  -  9  
14
12:30
sön
12:30    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - Älvängen IK P09
  -      
13
16:30
lör
16:30    
F05, Yttern KG
F05 » 
Ytterby Idrottssällskap - Bergums IF
  -      
13
16:30
lör
16:30    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Bergums IF
0  -  10
13
16:30
lör
16:30    
P05, Lemmingvallen 2 Konstgräs
P05 » 
Utbynäs SK Blå - Ytterby IS
2  -  6  
13
15:00
lör
15:00    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - Jitex Mölndal BK Lila
2  -  2  
13
15:00
lör
15:00    
P06, Yttern
P06 » 
Ytterby IS Röd - Angered MBIK
1  -  6  
13
13:30
lör
13:30    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - BK Häcken
4  -  1  
13
13:30
lör
13:30    
P06, Yttern
P06 » 
Ytterby IS Vit - Älvsborg FF Vit
2  -  5  
13
12:30
lör
12:30    
Dam, Sparvallen Tanumshede
Dam » 
Bullarens GOIF - Ytterby IS
2  -  0  
12
19:00
fre
19:00    
Herr, Flodala IP 3 KG
Herr » 
Floda BoIF - Ytterby IS
1  -  11
12
18:30
fre
18:30    
YIS Basket P05, Ledethallen
Ale Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
10
19:45
ons
19:45    
F04, Lemmingvallen 2 konstgräs
F04 » 
Utbynäs SK - Ytterby Idrottssällskap
  -      
10
19:45
ons
19:45    
F04, Lemmingvallen 2 Konstgräs
F04 » 
Utbynäs SK - Ytterby IS
0  -  1  
10
19:30
ons
19:30    
Dam J, Yttern (Division 3 Damer)
Dam J » 
Ytterby IS - IK Zenith
1  -  3  
10
19:30
ons
19:30    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS (B) - IK Zenith (B)
1  -  3  
09
17:00
tis
17:00    
P06, Yttern, konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS Röd - Ytterby IS Vit
3  -  2  
 
07
18:00
sön
18:00    
YIS Basket F07, SKRIV "OK" I KOMMENTARSFÄLTET
Ale Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
07
16:30
sön
16:30    
Dam J, Rosenhill (Division 3 Damer)
Dam J » 
Eriksbergs IF - Ytterby IS
0  -  0  
07
16:30
sön
16:30    
Dam, Rosenhill
Dam » 
Eriksbergs IF - Ytterby IS (B)
0  -  0  
07
16:15
sön
16:15    
Herr, Klarebergsvallen 2 Konstgräs
Herr » 
Kärra KIF - Ytterby IS
  -      
07
12:00
sön
12:00    
P08, Stora Höga IP
P08 » 
Vallens IF - Ytterby IS
  -      
07
12:00
sön
12:00    
P10, bortamatch
P10 » 
Stenungsund - Ytterby Idrottssällskap
  -      
07
11:00
sön
11:00    
F06, Yttern
F06 » 
Ytterby Idrottssällskap - Nol
  -      
07
08:00
sön
08:00    
P09, Partille
P09 » 
PIF-cupen - YIS P09
  -      
06
11:00
lör
11:00    
F06, Yttern
F06 » 
Ytterby Idrottssällskap - Lödöse/Nygård
  -      
05
19:15
fre
19:15    
Dam J, Härlanda Park (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Qviding FIF - Ytterby IS
6  -  4  
05
19:00
fre
19:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - Utbynäs SK
4  -  1  
04
19:00
tor
19:00    
YIS Basket F07, LEDETHALLEN i ALAFORS
Ale Basketflubb - Ytterby Idrottssällskap  -      
MARS 2019
 
31
18:30
sön
18:30    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - Askims IK
12  -  1  
31
18:30
sön
18:30    
Dam, Landvetter IP A-plan
Dam » 
Landvetter IF 2003 (D2D) - Ytterby IS (D2D)
2  -  1  
31
14:45
sön
14:45    
F04, Stenungsund
F04 » 
Stenungsund - Ytterby Idrottssällskap
  -      
31
14:00
sön
14:00    
YIS Basket P05, Sätilahallen
Ytterby Idrottssällskap - Sätila Basket  -      
31
11:30
sön
11:30    
F08, Konstgräset & Bilabhallen
 
F08 » 
Ytterby IS F08 -
  -      
31
11:30
sön
11:30    
P07, Yttern
 
P07 » 
Ytterby IS Röd -
  -      
31
11:30
sön
11:30    
P07, Yttern
 
P07 » 
Ytterby IS Vit -
  -      
31
11:00
sön
11:00    
Varberg Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
31
10:00
sön
10:00    
F06, bortamatch
F06 » 
Öjersjö - Ytterby Idrottssällskap
  -      
31
09:00
sön
09:00    
P09, Yttern
P09 » 
YIS P09 - Ytterby Cup
  -      
30
16:15
lör
16:15    
F05, Kareby Hed
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Stenungsunds IF (F05)
  -      
30
12:30
lör
12:30    
P07, Stora Höga
P07 » 
Vallens IF - Ytterby IS Vit
  -      
30
12:30
lör
12:30    
P08, Yttern
 
P08 » 
Ytterby IS Vit -
  -      
30
12:00
lör
12:00    
YIS Basket F08/09, Gothia Arena
Sammandrag Gothia Arena - Ytterby Idrottssällskap  -      
30
11:30
lör
11:30    
P08, Yttern
 
P08 » 
Ytterby IS Röd -
  -      
30
10:00
lör
10:00    
P08, Yttern
 
P08 » 
Ytterby IS Blå -
  -      
30
08:30
lör
08:30    
F09, Yttern
F09 » 
Ytterby cup - Ytterby Idrottssällskap
  -      
26
18:50
tis
18:50    
P06, Vimmervi, Nödinge
P06 » 
Ale United - Ytterby IS P06
1  -  0  
 
24
17:00
sön
17:00    
Dam J, Älvevi (Träningsmatch)
Dam J » 
Älvängens IK - Ytterby IS
10  -  1  
24
16:00
sön
16:00    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS (D5H) - Lerums IS (D4H)
1  -  2  
24
15:00
sön
15:00    
YIS Basket P05, Länghems Idrottshall
Långhems Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
24
14:00
sön
14:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS (P05) - Lindome GIF (P05)
  -      
24
12:00
sön
12:00    
P09, Yttern konstgräs
P09 » 
YIS P09 - Surte P09
  -      
23
15:00
lör
15:00    
P07, Stora Höga IP 22
P07 » 
Vallens IF - Ytterby IS Röd
  -      
23
14:30
lör
14:30    
P06, Bifrostplan
P06 » 
IF Mölndal - Ytterby IS
10  -  2  
23
14:00
lör
14:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - IK Zenith (F05)
  -      
23
13:00
lör
13:00    
Dam, Nysätra IP
Dam » 
Skoftebyns IF - Ytterby IS
2  -  0  
23
09:30
lör
09:30    
P07, Yttern IP 32 Domare: Emil Embretsen
P07 » 
Ytterby IS Vit - Kode IF
  -      
23
07:45
lör
07:45    
F09, cupspel
F09 » 
Torslanda - Ytterby Idrottssällskap
  -      
 
17
18:30
sön
18:30    
YIS Basket F07, Aktiviteten, Frejagatan 1, 431 43 Mölndal
Kvarnby Basket Queens - Ytterby Idrottssällskap  -      
17
17:00
sön
17:00    
Herr J, Forsvallen Konstgräs
Herr J » 
Skepplanda BTK - Ytterby IS
  -      
17
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - Öckerö IF
2  -  2  
17
15:15
sön
15:15    
Futsal F08, Munkgärde Idrottshall
Ytterby Idrottssällskap - Bergum  -      
17
13:45
sön
13:45    
P07, Färjenäsplan
P07 » 
Hjuviks AIK - Ytterby IS Vit
  -      
17
13:00
sön
13:00    
P09, Yttern KG1
P09 » 
YIS P09 - Assyriska BK P09
  -      
17
10:00
sön
10:00    
P06, Konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS - Torslanda IK Röd
1  -  4  
16
14:00
lör
14:00    
YIS Basket P05, Sörgårdshallen
Ytterby Idrottssällskap - Mölndal Basket  -      
16
12:00
lör
12:00    
Dam, Bravida Arena
Dam » 
Qviding FIF - Ytterby IS
4  -  1  
16
12:00
lör
12:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Backatorp IF (F05)
  -      
16
10:00
lör
10:00    
P04, Ytterns IP 3 konstgräs
P04 » 
Ytterby IS (P04) - Vallens IF (P04)
6  -  2  
16
10:00
lör
10:00    
P07, Kode IP 32
P07 » 
Kode IF - Ytterby IS Röd
  -      
16
09:45
lör
09:45    
F04, Yttern
F04 » 
Ytterby Idrottssällskap - kungälv FF
  -      
12
17:00
tis
17:00    
F07, Bilabhallen
F07 » 
Ytterby Idrottssällskap - Kungälvs FF
  -      
 
10
18:30
sön
18:30    
YIS Basket P05, Stenungsunds Arena
Stenungsunds BK - Ytterby Idrottssällskap  -      
10
16:30
sön
16:30    
Dam, Heden 3 Konstgräs
Dam » 
Göteborgs FF - Ytterby IS
  -      
10
12:00
sön
12:00    
P06, Lexby konstgräs
P06 » 
Partille IF FK - Ytterby IS
7  -  0  
10
11:20
sön
11:20    
YIS Basket F07, Älvhögsborg A-Hall, Trollhättan
Trollhättan BBK - Ytterby Idrottssällskap  -      
10
10:30
sön
10:30    
Dam, Heden 3 Konstgräs
Dam » 
Ytterby IS - Öckerö IF
2  -  1  
10
09:00
sön
09:00    
Dam J, Heden 3 Konstgräs (DM Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Sävedalens IF
1  -  1  
09
16:15
lör
16:15    
F04, Valhammra IP
F04 » 
Sävedalens IF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
09
16:15
lör
16:15    
P04, Välens Nya konstgräs
P04 » 
Västra Frölunda IF (P04) - Ytterby IS (P04)
1  -  2  
09
11:30
lör
11:30    
Dam J, Heden 4 Konstgräs (DM Junior)
Dam J » 
BK Häcken - Ytterby IS
1  -  4  
09
11:30
lör
11:30    
Herr, Ängö Schakt Arena
Herr » 
Stala IF - Ytterby IS Herr
0  -  8  
09
11:15
lör
11:15    
P07, Ytterns IP 32 Domare: Charlie Johansson
P07 » 
Ytterby IS Röd - Hjuviks AIK
  -      
09
11:00
lör
11:00    
Futsal F08, Futsal
 
- Futsal sammandrag  -      
09
10:00
lör
10:00    
Dam, Heden 4 Konstgräs
Dam » 
Ytterby IS - IK Virgo
5  -  1  
09
10:00
lör
10:00    
P07, Ytterns IP 32 Domare: Charlie Johansson
P07 » 
Ytterby IS Vit - Ahlafors IF
  -      
09
09:00
lör
09:00    
P09, bortamatch
 
P09 » 
Futsalsammandrag - YIS P09
  -      
08
19:30
fre
19:30    
YIS Basket P05, Gothia Arena
Högsbo Basket Tigers - Ytterby Idrottssällskap  -      
 
03
18:00
sön
18:00    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - BK Häcken
7  -  0  
03
14:00
sön
14:00    
YIS Basket P05, bortamatch
St Helena Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
03
13:00
sön
13:00    
P06, Konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS - IF Väster
5  -  0  
03
13:00
sön
13:00    
P09, Bilabhallen
P09 » 
YIS P09 - KF Velebit P09
  -      
02
13:30
lör
13:30    
P06, Yttern, konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS P06 - Hermansby
4  -  3  
02
13:15
lör
13:15    
P09, Yttern konstgräs
P09 » 
YIS P09 - ÖIS P09
  -      
02
12:30
lör
12:30    
Herr, Tavlebordsvallen konstgräs
Herr » 
Henån/Gilleby - Ytterby IS Herr
3  -  2  
02
11:45
lör
11:45    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS (F05) - Munkedals IF (F05)
  -      
02
08:00
lör
08:00    
YIS Basket F08/09, Bilabhallen
Kollahallen kungsbacka - Ytterby Idrottssällskap  -      
FEBRUARI 2019
 
26
17:00
tis
17:00    
P06, Yttern, konstgräsplan
P06 » 
Ytterby IS - IK Kongahälla
1  -  3  
 
24
20:00
sön
20:00    
Futsal DAM J, Munkegärdehallen (Futsalserie F02-03)
Ytterby IS - Kärra KIF8  -  1  
24
12:00
sön
12:00    
P09, Bilabhallen
P09 » 
YIS P09 - Nol P09
  -      
24
11:00
sön
11:00    
P06, Yttern, konstgräsplanen
P06 » 
Ytterby IS P06 - Qviding
1  -  10
23
13:30
lör
13:30    
P06, Novahallen
P06 » 
Lerums IS Vit - Ytterby IS P06
4  -  8  
23
13:00
lör
13:00    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS (HJ) - Ale United (HJ)
2  -  1  
23
11:30
lör
11:30    
YIS Basket P05, Sjumilahallen
Västra Hisingen Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
23
11:00
lör
11:00    
Dam J, Yttern (Träningsmatch)
Dam J » 
Ytterby IS - Floda BoIF
1  -  3  
23
11:00
lör
11:00    
Herr, Tjörns Sparbank Arena
Herr » 
Skärhamns IK - Ytterby IS Herr
5  -  5  
23
11:00
lör
11:00    
P04, Lundby Strand 4
P04 » 
Ytterby IS - Torslanda IK Röd
9  -  4  
22
20:00
fre
20:00    
F04, Kastellegårdshallen
F04 » 
Ytterby Idrottssällskap - Jitex
  -      
18
21:00
mån
21:00    
Futsal DAM J, Kastellegårdshallen (Futsalserie F02-03)
Ytterby IS - Stenkullen GoIK3  -  1  
 
17
16:00
sön
16:00    
F04, Almåsskolan B-hall
F04 » 
Lindome GIF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
17
14:15
sön
14:15    
P04, Kastellegårdshallen
P04 » 
Ytterby IS - IF Väster Svart
5  -  1  
17
12:30
sön
12:30    
Herr J, bortamatch
Herr J » 
Väster if - Ytterby Idrottssällskap
  -      
17
12:00
sön
12:00    
Herr J, Önneredsplan 1 Konstgräs
Herr J » 
IF Väster (HJ) - Ytterby IS (HJ)
2  -  1  
16
14:15
lör
14:15    
Dam, Björkvallen, Konstgräs
Dam » 
IK Friscopojkarna - Ytterby IS
1  -  1  
16
11:00
lör
11:00    
Futsal F08, Valhalla B
 
- Futsal sammandrag  -      
16
09:00
lör
09:00    
P09, bortamatch
 
P09 » 
Futsalsammandrag - YIS P09
  -      
 
09
13:00
lör
13:00    
Futsal DAM J, Almåsskolan B-hall (Futsalserie F99-01)
Lindome GIF - Ytterby IS2  -  1  
09
12:00
lör
12:00    
Herr, Sparbanksvallen
Herr » 
Ytterby IS (D5H) - IFK Valla (D4H)
1  -  1  
04
19:00
mån
19:00    
Futsal DAM J, Bunnsboskolans Sporthall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Hjuviks AIK7  -  0  
 
03
14:00
sön
14:00    
Dam, Ytterns IP 3 konstgräs
Dam » 
Ytterby IS (D2D) - Ljungskile SK (D3D)
2  -  2  
03
13:00
sön
13:00    
Futsal DAM J, Utmarksskolan Sporthall (Futsalserie F02-03)
Mossens BK - Ytterby IS3  -  7  
03
12:45
sön
12:45    
YIS Basket F08/09, bortamatch
 
Hammarkullen - Ytterby IS basket  -      
03
11:00
sön
11:00    
YIS Basket F07, Varberg i Peders Skrivares IH
Varberg Basket - Ytterby Idrottssällskap  -      
02
17:00
lör
17:00    
P04, Djupedalsskolan
P04 » 
Sjövalla FK P-04 - Ytterby IS
2  -  2  
02
12:15
lör
12:15    
Herr, Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Herr » 
IK Zenith (D4H) - Ytterby IS (D5H)
1  -  0  
02
09:00
lör
09:00    
P06, Rosendalshallen, D-hallen
P06 » 
Lunden Överås BK 2 - Ytterby IS P06
2  -  10
02
06:50
lör
06:50    
F08, Förbohallen Floda
 
F08 » 
- Ytterby Idrottssällskap
  -      
01
18:30
fre
18:30    
YIS Basket F07, Sparråshallen
Ytterby Idrottssällskap - Trollhättan BBK  -      
JANUARI 2019
 
31
20:00
tor
20:00    
Futsal DAM J, Östads skola Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Lekstorps IF - Ytterby IS4  -  1  
 
27
13:15
sön
13:15    
P06, Göstahallen, Öckerö
P06 » 
Ytterby IS P06 - Hjuviks AIK Blå
  -      
27
13:00
sön
13:00    
P09, Bilabhallen
P09 » 
YIS P09 - IK Kongahälla P09
  -      
27
11:45
sön
11:45    
P06, Göstahallen, Öckerö
P06 » 
Ytterby IS P06 - Särö IK Grön
  -      
27
10:15
sön
10:15    
P06, Göstahallen, Öckerö
P06 » 
Utbynäs SK 2 - Ytterby IS P06
  -      
26
14:30
lör
14:30    
YIS Basket F07, Pedagogen, Frölundagatan 118B, 431 44 Mölndal
Kvarnby Basket Queens - Ytterby Idrottssällskap  -      
25
18:30
fre
18:30    
YIS Basket P05, Sparråshallen
Ytterby Idrottssällskap - Partiella Basket   -      
24
20:15
tor
20:15    
Futsal DAM J, Lundby Strand 1 (Futsalserie F02-03)
GFF/Azalea BK - Ytterby IS7  -  1  
 
20
19:30
sön
19:30    
P06, Mimershallen A
P06 » 
Ytterby IS - Solväders FC
11  -  3  
20
15:00
sön
15:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Ale United0  -  2  
20
12:00
sön
12:00    
F04, Sparråshallen
F04 » 
Ytterby Idrottssällskap - IF Väster
  -      
19
09:00
lör
09:00    
Futsal F08, Sandeklevshallen
 
- Futsal sammandrag  -      
19
09:00
lör
09:00    
P09, bortamatch
 
P09 » 
Futsalsammandrag - YIS P09
  -      
 
13
12:00
sön
12:00    
F04, Utmarkskolan idrottshall-Bortamatch
F04 » 
Bergums IF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
13
12:00
sön
12:00    
P06, Rävlandaskolans idrottshall
P06 » 
Landvetter IS Vit - Ytterby IS P06
4  -  6  
12
15:00
lör
15:00    
P04, Ryaskolan Sporthall
P04 » 
Hjuviks AIK 1 - Ytterby IS
3  -  8  
 
06
12:15
sön
12:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Jitex Mölndal BK - Ytterby IS1  -  0  
06
11:15
sön
11:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK1  -  0  
06
11:00
sön
11:00    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Lekstorps IF - Ytterby IS0  -  0  
06
09:15
sön
09:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
IF Mölndal Fotboll - Ytterby IS0  -  1  
06
09:00
sön
09:00    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Jitex Mölndal BK0  -  0  
04
21:15
fre
21:15    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Jitex Mölndal BK - Ytterby IS0  -  2  
04
19:30
fre
19:30    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Kärra KIF3  -  0  
04
18:00
fre
18:00    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - Floda BoIF3  -  0  
03
20:45
tor
20:45    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Kode IF - Ytterby IS0  -  1  
03
19:30
tor
19:30    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Ytterby IS - IF Mölndal Fotboll2  -  0  
03
18:30
tor
18:30    
Futsal DAM J, Ytterby Cup Futsal
Bergums IF - Ytterby IS0  -  3  
DECEMBER 2018
 
31
mån
00:00    
Dam J, Sparrås Idrottshall
Dam J » 
Ytterby IS - Torslanda IK 1
  -      
31
mån
00:00    
F05, Härlanda Park 2 Konstgräs
F05 » 
Qviding FIF Vit - Ytterby IS Blå
  -      
31
mån
00:00    
P02, MATCHEN ÄR INSTÄLLD
P02 » 
MACHEN ÄR INSTÄLLD! - Ytterby IS
  -      
 
16
13:00
sön
13:00    
Futsal DAM J, Skepplandahallen (Futsalserie F99-01)
Ale United - Ytterby IS3  -  2  
15
14:00
lör
14:00    
Futsal DAM J, Almåsskolan B-hall (Futsalserie F02-03)
Lindome GIF - Ytterby IS3  -  5  
 
09
20:00
sön
20:00    
P04, Sparrås Idrottshall
P04 » 
Ytterby IS - Sjövalla FK P-04
5  -  0  
09
19:00
sön
19:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F02-03)
Ytterby IS - Landvetter IF 20032  -  1  
09
15:00
sön
15:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Lindome GIF0  -  2  
09
12:00
sön
12:00    
F04, Sparråshallen
F04 » 
Torslanda IK - Ytterby Idrottssällskap
  -      
09
08:30
sön
08:30    
P06, Mimershallen A
P06 » 
Ytterby IS - Kållered SK
5  -  1  
08
17:30
lör
17:30    
YIS Basket F07, Sparråshallen
Ytterby Idrottssällskap - Basket F07 - Älvängen Basket  -      
04
21:00
tis
21:00    
Futsal DAM J, Sparrås Idrottshall (Futsalserie F99-01)
Ytterby IS - Torslanda IK0  -  4  
 
02
12:00
sön
12:00    
F04, Sparråshallen
F04 » 
Sävedalens IF - Ytterby Idrottssällskap
  -      
02
12:00
sön
12:00    
P06, Bergsjöskolan
P06 » 
Götaholms BK - Ytterby IS P06
4  -  3  
02
11:00
sön
11:00    
Futsal DAM J, Provisorisk sporthall Backa (Futsalserie F02-03)
Kärra KIF - Ytterby IS2  -  3  
02
10:00
sön
10:00    
Futsal DAM J, Katrineberg sporthallen (Futsalserie F99-01)
IF Mölndal - Ytterby IS1  -  1  
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada