Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
P10
Ingen träning 14 och 21 juni
2018-06-13 09:24

Det pågår Summer Camp fotboll på Yttern under två veckors tid där många av våra spelare deltar. Vi kommer därför inte att träna torsdag 14 och 21 juni.


Med vänlig hälsning: Ledarna

Spelschema/lag 17 juni
2018-06-12 22:05
Dags för de sista matcherna innan sommaruppehållet. Spelplats är Romevi i Romelanda där vi också samlas.

Ytterby IS BLÅ
Samling kl 12:30
Ledare: Alexander Andersson
Spelare:
Alex Andersson
Mons Svanberg
Lucas Åhman
Max ÅHMAN
Melker Larsson
William Thorell
Viktor Lundblad Jannesson



kl 13:00 YIS BLÅ - Nol IK 1          plan 1
kl 13:50 YIS BLÅ - BK Häcken 3     plan 2



Ytterby IS Svart
Samling kl 13:20
Ledare: Marcus Rudholm
Spelare:
Oliver Rudholm
Simon Aurelius
Leo Åkesson
Samuel Helgeson
Gustav Oldén
Olle Oldén
Måns Andersson


kl 13:50 YIS SVART - Nol IK 1           plan 1
kl 14:40 YIS SVART - IF Warta svart   plan 2



Ytterby IS GUL
Samling kl 14:10
Ledare: Daniel Eliasson

Spelare:
Milo Eliasson
Melwin Olsson
Melker Balldin
Ed Lundgren
Artes Salimi
Atrin Salimi
Marc Wahlgren
Tim Glenndin


kl 14:40 YIS GUL - BK Häcken 2   plan 1
kl 15:30 YIS GUL - Nol IK 2           plan 1



Ytterby IS RÖD
Samling kl 16:30
Ledare: Tony Mossberg
Spelare:
Hugo Mossberg
Hugo Benjaminsson
Alfons Jonsson
Olle Enarson
Albin Larsson
Jakob Timbrelli



kl 17:00 YIS RÖD - Romelanda UF  plan 1
kl 17:50 YIS RÖD - BK Häcken 1      plan 1

Lag/spelschema 10 juni
2018-06-07 12:45

Söndag 10 juni är det dags för ett nytt 5-5 sammandrag som spelas på två ställen. 2 av våra lag har Yttern som spelplats och 1 lag åker till Vimmervi i Nödinge.


Ytterby IS 1

Samling kl: 10.00

Ledare: Alexander Andersson

Ledare: Carl-Olof Gårdman

Spelare:

Eskil Gårdman

Alex Andersson

Simon Aurelius

Artes Salimi

Atrin Salimi

Olle Enarson

Albin Larsson

Olle Anderström

Viktor L-J


2018-06-10 10:40    Ahlafors IF - Ytterby IS 1             Ytterns IP 32
2018-06-10 12:00   Ytterby IS 1 - Älvängens IK Vit    Ytterns IP 32
2018-06-10 12:40    Nol IK 2 - Ytterby IS 1                  Ytterns IP 32




YtterbyIS 2

Samling kl 09.30 Vimmervi

Ledare:Daniel Eliasson

Ledare:Marcus Rudholm

Spelare:

Milo Eliasson

Oliver Rudholm

Amar Olevic

Samuel Helgeson

Leo Åkesson

Mons Svanberg

Alfons Jonsson

Hugo Benjaminsson

Tim Glenndin


2018-06-10 10:00   IK Kongahälla Röd - Ytterby IS 2

              Vimmervi 22 Konstgräs

2018-06-10 11:20   Ytterby IS 2 - Nödinge SK Fotboll Grön    Vimmervi 22 Konstgräs
2018-06-10 13:20   Älvängens IK Grön - Ytterby IS 2                Vimmervi 22 Konstgräs


Ytterby IS 3

Samling kl 09.30

Ledare:Tony Mossberg

Ledare: Patrik Aronsson

Spelare:

Hugo Mossberg

Johan Hakefelt

Jakob Timbrelli

Olle Oldén

Gustav Oldén

Marc Wahlgren

Melwin Olsson

Melker Balldin

Rasmus Lancehielm


2018-06-10 10:00    Ytterby IS 3 - Nol IK 1                   Ytterns IP 32
2018-06-10 12:00      Romelanda UF - Ytterby IS 3     Ytterns IP 32
2018-06-10 12:40     Ytterby IS 3 - Älvängens IK Vit    Ytterns IP 32




                             

   

 



Reselotter/Kungälvs Häftet
2018-05-30 13:19

Som vanligt så åligger det alla medlemmar att ta emot reselotter och Kungälvshäftet till en kostnad av 200 kr. Det står sedan alla fritt att sälja dessa vidare eller behålla själv. Mattias Lindström och Ola Wahlgren har dessa med som man kan hämta ut i samband med träningar/matcher. Det går bra att betala med swish.


Med vänlig hälsning: Ledarna

OBS: Ändrat spelschema Kärnavallen 27 maj
2018-05-23 19:38
Nol IK har tyvärr dragit sig ur sammandraget på söndag varav det kommit ett nytt spelschema. Observera de nya samlingstiderna!

Lag Vit (Samling kl 14:10)
Ledare: Carl-Olof Gårdman
Eskil Gårdman
Max Åhman
Lucas Åhman
Jakob Timbrelli
Filip Ankerson
Hugo Benjaminsson 
Simon Aurelius
Måns Andersson
Nathaniel Logren Ek

2018-05-27 14:40  Ytterby IS Vit - Ytterby IS Röd       Plan 1
2018-05-27 15:25  Hermansby IF GUL - Ytterby IS Vit Plan 1

Lag Röd (Samling kl 13:30)
Ledare: Tony Mossberg
Hugo Mossberg
Alfons Jonsson
Viktor Lundblad Jannesson
Olle Anderström
Leo Åkesson
Samuel Helgeson
Gustav Oldén 
Olle Oldén 

2018-05-27 14:00  Ytterby IS Röd - Hermansby IF GUL Plan 1
2018-05-27 14:40  Ytterby IS Vit  - Ytterby IS Röd    Plan 1


Lag Blå (Samling kl 12:50)
Ledare: Daniel Eliasson
Milo Eliasson
Folke Hofmann
Olle Enarson
Artes Salimi
Atrin Salimi
Amar Olevic
Rasmus Lancehielm
Ed Lundgren 

2018-05-27   13:20  Hermansby IF SVART -  Ytterby IS Blå   Plan 1
2018-05-27 14:40  Ytterby IS Blå  -  Romelanda UF         Plan 2


Lag Svart (Samling kl 11:30)
Ledare:  Patrik Aronsson
Mons Svanberg
Melker Balldin
Melwin olsson
Ville Gustafsson
William Thorell
Marc Wahlgren
Tim Glenndin
Albin Larsson

2018-05-27 12:00 Ytterby IS Svart - Hermansby IF SVART Plan 2
 2018-05-27 13:20  Romelanda UF - Ytterby IS Svart     Plan 2









Lagen till 5-manna spel 5 maj
2018-05-03 20:28
Dags för säsongens första 5-5 sammandrag. Ytterby 1 och Ytterby 3 skall åka till Ahlafors för att spela sina matcher på Svenska stenhus arena 32. Ytterby 2 har sina matcher i Kareby. Vi samlas vid respektive spelplats kl 09.30


Ytterby Lag 1 (Spelplats Svenska Stenhus Arena 32)
Ledare: Carl-Olof Gårdman
Eskil Gårdman
Mons Svanberg
Nathaniel Logren Ek
Olle Anderström
Olle Enarson
Rasmus Lancehielm
Willy Lind
Jakob Timbrelli
Ed Lundgren

kl 10:00 Ahlafors
Ytterby IS 1 - Nol IK 1
kl 12:00 Ahlafors                        IK Kongahälla Vit - Ytterby IS 1


Ytterby Lag 2  (Spelplats Kareby Hed 12)
Ledare: Tony Mossberg
Marc Wahlgren
Johan Hakefelt
Alfons Jonsson
Amar Olevic
Artes Salimi
Atrin Salimi
Hugo Mossberg
Ville Gustafsson
Hugo Benjaminsson

10:00    
kl 10:00 Kareby
Kareby Hed 12
IK Kongahälla Grön - Ytterby IS 2
kl 13:20 Kareby                             Ytterby IS 2 - Nödinge SK Fotboll Vit


Ytterby Lag 3 (Spelplats Svenska Stenhus Arena 32)
Ledare: Daniel Eliasson, Alexander Andersson
Samuel Helgeson
Tim Glenndin
Viktor Lundblad Jannesson
Milo Eliasson
Alex Andersson
William Thorell
Lucas Åhman
Max ÅHMAN
Melker Balldin
Melker Larsson

kl 11:20  Ahlafors                                     Ytterby IS 3 - Ahlafors IF
kl 13:20 Ahlafors                                 
Nol IK 2 - Ytterby IS 3



 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada