Ytterby IS
Fotboll
P10
Info om 3-3 Vimmervi 14 okt
2017-10-10 06:31
Lag VIT   (samling kl 11:50)
Ledare : Jonas
Leo Åkesson
Melker Balldin
Mons Svanberg
Olle Enarson
Ville Gustavsson

Lag SVART  (samling kl 11:50)
Ledare: Marcus
Albin Larsson
Artes Salimi
Atrin Salimi
Leo Bernhardtz
Oliver Rudholm
Rasmus Lancehielm

Lag GRÖN  (samling kl 11:50)
Ledare: Isak
Alex Andersson
Lucas Åhman
Max Åhman
Mio Pettersson
Simon Aurelius
Viktor Lundblad/Jannesson

Lag BLÅ  (samling kl 11:50)
Ledare: Richard
Alfons Jonsson
Emil Holmström
Gustav Oldén
Melwin Olsson
Olle Oldén
Samuel Helgeson

Lag GUL  (samling kl 12:10)
Ledare: Calle
Amar Olevic
Eskil Gårdman
Jakob Timbrelli
Marc Wahlgren
Melker Larsson
Nathaniel Logren EK

Lag RÖD (samling kl 12:10)
Ledare: Tony & Daniel
Ed Lundgren
Folke Hofman
Hugo Mossberg
Milo Eliasson
Tim Glenndin
William Thorell

Här finns länken till spelschemat.

http://www.procup.se/cup/30882.htm?f=CLASS



Vi samlas alla vid Vimmervi i Ale Kommun.


P10 ny lagsida på Facebook
2017-09-17 18:31
Vi har skapat en ny lagsida på Facebook för Ytterby IS P10. 
Sök efter: Ytterby P10  och gilla vår sida för att komma med i gemenskapen. 
Sidan är tänkt som ett komplement till ordinarie hemsida och skall inte ersätta den.

Med vår Facebook sida kan vi ledare nå ut snabbare till alla med information.  
*Exempelvis ändring av träningstid/plats.

Som förälder kan ni använda den för att exempelvis:
*Kontakta andra för att lösa samåkning till och från träningar/matcher. 
*Fråga om någon vill byta tid om det skulle bli fler sammandrag med liknande tider som det som var nu i helgen.
*Efterlysa borttappade kläder eller dylikt.

Så varmt välkomna att gilla oss på FB...

Mvh: Ledarna



 
Info 3-3 sammandrag 16 sep Skarpe Nord
2017-09-11 17:51
Ytterby 1 Ytterby 2 Ytterby 3
Samling kl 08:50 Samling kl 11:50 Samling kl 11:50
Melwin olsson Emil Holmström Oliver Rudholm
Ville Gustafsson Max Åhman Alex Andersson
Willy Lind Lucas Åhman Alfons Jonsson
Max Näslund Ed Lundgren Hugo Benjaminsson
Melker Balldin Marc Wahlgren Mons Svanberg
Viktor Lundblad Mio Petersson Melker Larsson
     
Patrik Aronsson Rickard Holmström Marcus Rudholm
     
Ytterby 4 Ytterby 5 Ytterby 6
Samling kl 12:10 Samling kl 08:50 Samling kl 12:10
Hugo Mossberg Olle Enarson Milo Eliasson
Simon Aurelius Amar Olevic Jakob Timbrelli
Olle Oldén Artes Salimi Johan Hakefelt
Gustav Oldén Eskil Gårdman Leo Åkesson
Samuel Helgeson Atrin Salimi Rasmus Lancehielm
Leo Bernhardtz Tim Glenndin Måns Andersson
     
Anders Isaksson Jonas Enarsson Daniel Eliasson
Tony Mossberg



   
För er som svarat JA på kallelsen så är det dags igen för nytt 3-3 sammandrag och denna gång är det IK Kongahälla som är arrangör. Vi samlas vid Skarpe Nord och alla tider för respektive grupp ser ni ovan. Vid förhinder kontakta oss ledare. 
Om det någon som glömt/missat svara på kallelsen så får ni stå med som reserv och kan ersätta någon som ev lämnar återbud. 


        Tid  Hemmalag  Bortalag Plan
09:20  Ytterby IS 5  Nödinge SK Blå Plan 1
09:20  Kode IF  IK Kongahälla Blå Plan 2
09:20  Nol IK Blå  Ytterby IS 1 Plan 3
10:00  IK Kongahälla Blå  Ytterby IS 5 Plan 1
10:00  Ytterby IS 1  Kode IF Plan 2
10:00  Nödinge SK Blå  Nol IK Blå Plan 3
10:40  IK Kongahälla Blå  Ytterby IS 1 Plan 1
10:40  Kode IF  Nödinge SK Blå Plan 2
10:40  Ytterby IS 5  Nol IK Blå Plan 3
11:20  Ytterby IS 5  Kode IF Plan 1
11:20  Nol IK Blå  IK Kongahälla Blå Plan 2
11:20  Nödinge SK Blå  Ytterby IS 1 Plan 3
12:20  Ytterby IS 2  Nol IK Röd Plan 3
12:20  Nödinge SK Grön  Kode if 1 Plan 4
12:40  Ytterby IS 6  IK Kongahälla Grön Plan 4
13:20  Nol IK Röd  IK Kongahälla Grön Plan 4
13:40  Kode if 1  Ytterby IS 6 Plan 3
13:40  Ytterby IS 2  Nödinge SK Grön Plan 4
14:20  Kode if 1  Ytterby IS 2 Plan 3
14:20  Nol IK Röd  Ytterby IS 6 Plan 4
14:40  IK Kongahälla Grön  Nödinge SK Grön Plan 4
15:00  Nol IK Röd  Kode if 1 Plan 3
15:20  IK Kongahälla Grön  Ytterby IS 2 Plan 4
15:20  Ytterby IS 6  Nödinge SK Grön Plan 3
12:40  Romelanda UF Gul  Surte IS Svart Plan 1
12:40  Nödinge SK Röd  Ytterby IS 4 Plan 2
12:40  IK Kongahälla Röd  Kode if 2 Plan 3
13:20  Ytterby IS 4  Romelanda UF Gul Plan 1
13:20  Kode if 2  Nödinge SK Röd Plan 2
13:20  Surte IS Svart  IK Kongahälla Röd Plan 3
14:00  Nödinge SK Röd  Surte IS Svart Plan 1
14:00  Romelanda UF Gul  IK Kongahälla Röd Plan 2
14:00  Ytterby IS 4  Kode if 2 Plan 3
14:40  Romelanda UF Gul  Nödinge SK Röd Plan 1
14:40  IK Kongahälla Röd  Ytterby IS 4 Plan 2
14:40  Surte IS Svart  Kode if 2 Plan 3
12:20  Ytterby IS 3  Romelanda UF Svart Plan 1
12:20  Nol IK Grön  IK Kongahälla Gul Plan 2
13:00  Surte IS Gul  Ytterby IS 3 Plan 1
13:00  Romelanda UF Svart  Nol IK Grön Plan 2
13:40  IK Kongahälla Gul  Surte IS Gul Plan 1
13:40  Nol IK Grön  Ytterby IS 3 Plan 2
14:20  IK Kongahälla Gul  Romelanda UF Svart Plan 1
14:20  Surte IS Gul  Nol IK Grön Plan 2
15:00  Ytterby IS 3  IK Kongahälla Gul Plan 1
15:00  Romelanda UF Svart  Surte IS Gul Plan 2
YIS dagen 10 sep
2017-09-08 08:11

Vi ledare för P10 kommer ej kunna närvara under YIS dagen då vi är uppbokade på annat håll. Vi kommer satsa helhjärtat på detta arrangemang nästa år och då deltaga fullt ut. Alla föräldrar och barn är givetvis varmt välkomna att deltaga under denna dag även utan oss ledare.


Med vänlig hälsningar: Ledarna P10

Sommaruppehåll / info
2017-06-16 14:23

Nu tar vi ett sommaruppehåll och nästa träning blir torsdag 10 aug kl 17.30


Vid omstarten så kommer vi att introducera 5-5 spel för killarna. Detta för att förbereda dem inför nästa säsong där detta då blir deras spelform. Vidare tänkte vi försöka deltaga vid åtminstone 2 st 3-3 sammandrag, mer tider kallelse och info kommer längre fram.


Vi vill påminna er som fått Kungälvsklippet och reselotter att betala in 200 kr.

Pengarna skall inbetalas via Swish till Rickard Holmström tel: 0704-442196
Glöm ej skriva barnets namn vid betalning!

Ha nu en riktigt skön sommar önskar vi ledare!


Info om 3-3 sammandrag lör 10 juni
2017-06-07 06:43

Vi samlas i Romelanda kl 08:40

Lagen har blivit lottade med undantag av syskon som vi placerat i samma lag för att kunna underlätta för er föräldrar att se matcherna. Nu håller vi tummarna för att vädret blir fint på lördag också. Varmt välkomna!


Lag 1. 

Ledare: Anders Isaksson

Simon Aurelius

Artes Salimi

Atrin Salimi

Nathaniel Logren Ek

Albin Larsson

Noa Löndahl


Lag 2.

Ledare: Calle Gårdman

Eskil Gårdman

Olle Oldén

Samuel Helgesson

Johan Hakefelt

Gustav Oldén

Mons Svanberg


Lag 3.

Ledare: Daniel Eliasson

Milo Eliasson

Lucas Åhman

Leo Bernhardtz

William Thorell

Alex Andersson

Rasmus Lancehielm


Lag 4.

Ledare: Patrik Aronsson / Tony Mossberg

Hugo Mossberg

Melwin Olsson

Jakob Timbrelli

Hugo Benjaminsson

Melker Balldin

Amar Olevic

Leo Åkesson


Lag 5.

Ledare: Rickard Holmström

Emil Holmström

Viktor Lundblad/Jannesson

Max Åhman

Olle Enarson

Alfons Jonsson

Tim Glenndin



P10  Pojkar födda 2010: Grupp A



Datum

Tid

Lag

 

 

Arena

Lör 2017-06-10

09:20

 Kode If 2

-

 Nol IK Grön

Plan 2

Lör 2017-06-10

09:20

 Romelanda UF Gul

-

 Ytterby IS 3

Plan 3

Lör 2017-06-10

09:20

 Ytterby IS 2

-

 Nol IK Blå

Plan 1

Lör 2017-06-10

10:00

 Nol IK Grön

-

 Ytterby IS 2

Plan 1

Lör 2017-06-10

10:00

 Ytterby IS 3

-

 Kode If 2

Plan 2

Lör 2017-06-10

10:00

 Nol IK Blå

-

 Romelanda UF Gul

Plan 3

Lör 2017-06-10

10:40

 Kode If 2

-

 Nol IK Blå

Plan 1

Lör 2017-06-10

10:40

 Ytterby IS 2

-

 Romelanda UF Gul

Plan 2

Lör 2017-06-10

10:40

 Nol IK Grön

-

 Ytterby IS 3

Plan 3

Lör 2017-06-10

11:20

 Ytterby IS 2

-

 Kode If 2

Plan 1

Lör 2017-06-10

11:20

 Romelanda UF Gul

-

 Nol IK Grön

Plan 2

Lör 2017-06-10

11:20

 Nol IK Blå

-

 Ytterby IS 3

Plan 3


P10  Pojkar födda 2010: Grupp B

 

Datum

Tid

Lag

 

 

Arena

 Lör 2017-06-10

09:20

 Ytterby IS 1

-

 Ytterby IS 4

Plan 4

Lör 2017-06-10

09:20

 Kode If 1

-

 Ytterby IS 5

Plan 5

Lör 2017-06-10

09:20

 Romelanda UF Svart

-

 Nol IK Röd

Plan 6

Lör 2017-06-10

10:00

 Ytterby IS 5

-

 Ytterby IS 1

Plan 4

Lör 2017-06-10

10:00

 Nol IK Röd

-

 Kode If 1

Plan 5

Lör 2017-06-10

10:00

 Ytterby IS 4

-

 Romelanda UF Svart

Plan 6

Lör 2017-06-10

10:40

 Kode If 1

-

 Ytterby IS 4

Plan 4

Lör 2017-06-10

10:40

 Ytterby IS 1

-

 Romelanda UF Svart

Plan 5

Lör 2017-06-10

10:40

 Ytterby IS 5

-

 Nol IK Röd

Plan 6

Lör 2017-06-10

11:20

 Ytterby IS 1

-

 Kode If 1

Plan 4

Lör 2017-06-10

11:20

 Romelanda UF Svart

-

 Ytterby IS 5

Plan 5

Lör 2017-06-10

11:20

 Ytterby IS 4

-

 Nol IK Röd

Plan 6

 

 

Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från föreningen
Hem, 17/10 11:23 
Hem, 10/10 11:24 
Hem, 29/09 15:48 
 
PLATINASPONSORER
 
DIAMANTSPONSORER
SAMARBETSPARTNERS
 
 
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada
GULDSPONSORER
SILVERSPONSORER