SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P08
Ytterby IS
Yttern Scheman
Yttern schema
VEO Kamera
Bollkanon
Damer
Dam
Dam J
Herrar
Herr
Herr J
Flickor
Futsal F08
F09
F10
F11
F12
F13
F14
F15
F16
F17
F18
Pojkar
P08
P09
P10
P11
P12
P12/13
P13
P14
P15
P16
P17
P18
Övriga grupper
Motion
YIS All-stars
Värdegrund
Knattekul lördag 09:00
Knattekul lördag 10:00
Knattekul söndag 09:00
Knattekul söndag 10:00
Basket
Basketsektion
Basket F07/08/09
Basket P09/10
Basket F11/12
Basket P11/P12
Basket F13
Basket P13
Bli medlem
Samsynsavtal
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Ytterby IS
Yttern Scheman
Yttern schema
VEO Kamera
Bollkanon
Damer
Dam
Dam J
Herrar
Herr
Herr J
Flickor
Futsal F08
F09
F10
F11
F12
F13
F14
F15
F16
F17
F18
Pojkar
P08
P09
P10
P11
P12
P12/13
P13
P14
P15
P16
P17
P18
Övriga grupper
Motion
YIS All-stars
Värdegrund
Knattekul lördag 09:00
Knattekul lördag 10:00
Knattekul söndag 09:00
Knattekul söndag 10:00
Basket
Basketsektion
Basket F07/08/09
Basket P09/10
Basket F11/12
Basket P11/P12
Basket F13
Basket P13
Bli medlem
Samsynsavtal
Välkommen till Ytterby IS!
P08
Hem
Nyheter
Kalender
Gästbok
Dokument
Kontakt
Matcher
Hem
Nyheter
Kalender
Gästbok
Dokument
Kontakt
Matcher
Matcher
Visa alla matcher
2024: Pojkar 2008(16 år) Medel Grupp A
2024: Pojkar 2008(16 år) Svår
2024: Träningsmatcher Pojkar 15-19 år 2024
2024: Träningsmatcher Ungdomar Göteborg Pojk
2023: Träningsmatcher Ungdomar Göteborg Pojk
FEBRUARI 2024
04
10:00
sön
10:00
Grohed nya plastgräs
Ljungskile SK -
Ytterby Idrottssällskap P08
-
04
10:00
sön
10:00
Grohedsvallen Konstgräs
Ljungskile SK P16 -
Ytterby IS P16
-
10
15:00
lör
15:00
Yttern
Ytterby IS (P08)
- Stenungsunds IF P16-17 år 2024
0 - 0
24
15:15
lör
15:15
Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF (P08) -
Ytterby IS (P08)
2 - 1
MARS 2024
03
14:00
sön
14:00
Yttern
Ytterby Idrottssällskap P08
- Sävedalen
-
03
14:00
sön
14:00
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS (P08)
- Sävedalens IF (P08)
0 - 4
09
11:00
lör
11:00
Yttern
Ytterby Idrottssällskap
- Eriksberg IF
-
09
11:00
lör
11:00
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS (P08)
- Eriksbergs IF (P08)
4 - 2
10
12:15
sön
12:15
Bortamatch
Eriksberg IF -
Ytterby Idrottssällskap
-
10
12:15
sön
12:15
Rosenhill
Eriksbergs IF (P08) -
Ytterby IS (P08)
2 - 4
16
16:00
lör
16:00
Bergsjövallen 2 Konstgräs
SKIF Semberija (P08) -
Ytterby IS (P08)
4 - 2
17
sön
00:00
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS (P08)
- IK Zenith (P08)
-
17
12:00
sön
12:00
Yttern
Ytterby Idrottssällskap
- IK Zenith
-
24
17:00
sön
17:00
Lyrfågelns KonstGräs
Halvorstorps IS -
Ytterby IS (P08)
-
30
11:00
lör
11:00
Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
Ale United (P08) -
Ytterby IS (P08)
-
30
11:00
lör
11:00
Sjövallen Alafors
Ale United -
Ytterby Idrottssällskap P08
-
APRIL 2024
10
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Lunden Överås BK
-
10
20:15
ons
20:15
Hammarviken Arena
Örgryte IS Fotboll -
Ytterby IS Vit
-
16
19:45
tis
19:45
Kobbegården 1 Konstgräs
Askims IK -
Ytterby IS Röd
-
19
19:15
fre
19:15
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit
- Mölnlycke IF Svart
-
24
20:15
ons
20:15
Lexby 2 Konstgräs
Partille IF FK Röd -
Ytterby IS Vit
-
26
18:45
fre
18:45
Krokslättsvallen konstgräs
Dalen/Krokslätts FF -
Ytterby IS Röd
-
MAJ 2024
01
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Mölnlycke IF Gul
-
05
19:15
sön
19:15
Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF Vit -
Ytterby IS Vit
-
07
19:45
tis
19:45
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK Blå -
Ytterby IS Röd
-
15
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit
- Jonsereds IF
-
17
18:30
fre
18:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Kode IF Svart
-
23
19:45
tor
19:45
Bergsjövallen 2 Konstgräs
SKIF Semberija -
Ytterby IS Röd
-
24
19:00
fre
19:00
Landvetter IP B-plan
Landvetter IS Grön -
Ytterby IS Vit
-
29
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit
- Lindome GIF
-
31
18:30
fre
18:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- IF Väster
-
JUNI 2024
04
19:45
tis
19:45
Torslandavallen 2 Konstgräs
Torslanda IK Vit -
Ytterby IS Röd
-
09
18:00
sön
18:00
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS 1 -
Ytterby IS Vit
-
14
18:30
fre
18:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Donsö IS
-
19
20:15
ons
20:15
Landvetter IP B-plan
Landvetter IS Vit -
Ytterby IS Röd
-
25
20:15
tis
20:15
Överåsvallen 1 Konstgräs
Lunden Överås BK -
Ytterby IS Röd
-
AUGUSTI 2024
14
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit
- Eriksbergs IF Blå
-
16
18:30
fre
18:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Askims IK
-
22
19:30
tor
19:30
Djupedalsplan A Konstgräs
Sjövalla FK/Mölnlycke IS -
Ytterby IS Vit
-
23
18:30
fre
18:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Dalen/Krokslätts FF
-
28
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit
- Angered MBIK
-
30
19:15
fre
19:15
Djupedalsplan B Konstgräs
Mölnlycke IF Gul -
Ytterby IS Röd
-
SEPTEMBER 2024
12
19:45
tor
19:45
Apelsinplan 2 Konstgräs
Kungsladugårds BK 1 -
Ytterby IS Vit
-
15
19:15
sön
19:15
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Utbynäs SK Blå
-
18
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit
- Sävedalens IF Vit
-
20
19:45
fre
19:45
Kode IP 3 Konstgräs
Kode IF Svart -
Ytterby IS Röd
-
25
20:15
ons
20:15
Härlanda Park 2 Konstgräs
Qviding FIF Vit -
Ytterby IS Vit
-
27
18:30
fre
18:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- SKIF Semberija
-
OKTOBER 2024
02
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Vit
- Utbynäs SK Gul
-
04
19:15
fre
19:15
Önneredsplan 1 Konstgräs
IF Väster -
Ytterby IS Röd
-
11
18:30
fre
18:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Torslanda IK Vit
-
20
sön
00:00
Donsövallen
Donsö IS -
Ytterby IS Röd
-
23
19:30
ons
19:30
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS Röd
- Landvetter IS Vit
-
Sponsorer Ytterby IS lotten 2024
SAMARBETSPARTNERS
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada