SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
KNATTEKUL - för barn 4-5 år!

Vi tycker att rörelse och fysisk aktivitet är fantastiskt roligt för alla åldrar och därför startade vi KNATTEKUL 2017.

 

Vi är på Ytterns IP, i fotbollshallen eller ute på planerna och gör olika övningar tillsammans. Vi använder olika redskap/material för att göra aktiviteten så mångsidig som möjligt.

Vi brukar starta i mitten/slutet av mars och håller på till slutet av oktober.

 

Varje barn har en förälder/vuxen med sig som också deltar i aktiviteten.

 

Vi har en paus mitt i vår träning, där vi tar vatten o frukt paus. Därför vill vi att ni har med vattenflaska o en frukt. 

 

Ni kan anmäla ert intresse via Anmälan Knattekul, så återkommer vi under våren om ni fått plats.

OBS! Man måste vara anmäld och fått ok från kansliet att man är välkommen till Knattekul, dvs man kan INTE bara komma!

 

Ledare för denna aktivitet är intresserade föräldrar till barn som är med. Är du nyfiken på att vara ledare så kontakta kansliet.

 

Kostnaden är medlemsavgift i Ytterby IS som för närvarande är 500kr/år.

 

 

Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen
 
Sponsorer Ytterby IS lotten 2023
SAMARBETSPARTNERS
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada