Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
F09
Matcher
FEBRUARI 2020
 
08
10:00
lör
10:00    
Bilabhallen
Ytterby Idrottssällskap - Vallen   -      
MARS 2020
 
14
12:00
lör
12:00    
Bilabhallen
Ytterby Idrottssällskap - INSTÄLLT - Nödinge  -      
 
21
11:30
lör
11:30    
Bilabhallen
Ytterby Idrottssällskap - Kode  -      
MAJ 2020
 
03
14:00
sön
14:00    
Domare Jesper Kuhn
Ytterby Idrottssällskap - Askim  -      
03
15:00
sön
15:00    
Domare Emma Sanden och Isabell Åkerberg
Ytterby Idrottssällskap - Askim  -      
 
10
11:45
sön
11:45    
bortamatch
Jitex - Ytterby Idrottssällskap  -      
10
13:00
sön
13:00    
bortamatch
Jitex - Ytterby Idrottssällskap  -      
 
17
10:00
sön
10:00    
Domare Jonathan Ryd
Ytterby IS Röd - Lerums IS Lila  -      
17
11:15
sön
11:15    
Domare Jonathan Ryd
Ytterby IS Blå - Lerums IS Vit  -      
 
31
09:00
sön
09:00    
Domare klar Jesper Kuhn och Victor Hieber
Ytterby Idrottssällskap - Nödinge  -      
JUNI 2020
 
07
11:00
sön
11:00    
Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IF 2003 Vit - Ytterby IS Röd  -      
07
12:15
sön
12:15    
Landvetter IP A-plan 12
Landvetter IF 2003 Vit - Ytterby IS Blå  -      
 
13
10:00
lör
10:00    
Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
Jitex Mölndal BK Lila - Ytterby IS Röd  -      
14
15:00
sön
15:00    
Stora Höga IP 3 Konstgräs
Vallens IF - Ytterby IS Blå  -      
AUGUSTI 2020
 
24
18:10
mån
18:10    
Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
Askims IK Röd - Ytterby IS Blå  -      
30
10:00
sön
10:00    
Ytterns IP 32
Ytterby IS Röd - IF Väster Orange  -      
30
11:15
sön
11:15    
Ytterns IP 32
Ytterby IS Blå - IF Väster Svart  -      
SEPTEMBER 2020
 
06
12:00
sön
12:00    
Lemmingvallen 22 Konstgräs
Utbyns SK Bl - Ytterby IS Röd  -      
06
13:15
sön
13:15    
Lemmingvallen 22 Konstgräs
Utbyns SK Bl - Ytterby IS Blå  -      
 
14
19:15
mån
19:15    
Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
Askims IK Svart - Ytterby IS Blå  -      
15
19:30
tis
19:30    
Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
Askims IK Vit - Ytterby IS Röd  -      
19
13:00
lör
13:00    
Åbyvallen 8 Konstgräs 7M7
Jitex Mölndal BK Vit - Ytterby IS Blå  -      
20
16:30
sön
16:30    
Stora Höga IP 3 Konstgräs
Vallens IF - Ytterby IS Röd  -      
OKTOBER 2020
 
03
11:15
lör
11:15    
Ytterns IP 32
Ytterby IS Röd - Jitex Mölndal BK Lila  -      
03
12:30
lör
12:30    
Ytterns IP 32
Ytterby IS Blå - Jitex Mölndal BK Svart  -      
 
11
11:00
sön
11:00    
Ytterns IP 32
Ytterby IS Röd - Eriksbergs IF 2  -      
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada