Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
Lagindelning poolspel söndag 13 september
2020-09-08 21:15

Hej!

Vänligen lämna av er pojke hos respektive lagledare på nedan idrottsplats.
Telefonnummer till en ledare per grupp finner ni nedan om ni behöver får tag på oss. 

Nedan finner ni tider för samling för respektive lag!

INGEN PUBLIK/FÖRÄLDRAR FÅR NÄRVARA UNDER MATCHERNA!

Hämtning sker direkt efter avslutad sista match.
Speltid 3*10 min.

Kom ombytta och klara, Ytterby står endast för matchtröjan!


Tyvärr kan inte alla pojkar som tacka ja till helgens poolspel medverka då vi är 4 lag med 9 spelare/lag, totalt 36 pojkar.

Vid sjukdom vänligen avisera i god tid före match så nedan reserver kan kontaktas.

Reserver:
Antonio Krogh
Eduardas Rutkauskas
Emilio Frealdsson
Hampus Fogelberg
Hassan Rasol

_______________________________________________________

Arrangör: Romevi

Ytterby IS Svart
-
Samlingstid kl 09:30
-

10:00 Nol IK Blå

10:45 Älvängens IK Grön

11:20 Romelanda UF 2

-

Marcus Caldebäck (0709-922227)

Nicolai S. Reis

-

Anton Emanuelsson

Ebbe Eriksson

Elias Granäng

Jonathan Persson

Julius Tomio Gren

Nicolas Cansino

Nixon S Reis

Pontus Sjögren

Walter Caldebäck

_____________________________________________________
__________________________________________________________

Arrangör: Romevi

Ytterby IS Blå
-

Samlingstid kl 12:30

-

13:00 Älvängens IK Vit

13:45 Nol IK Vit

15:15 Romelanda UF 1

-

Robert Falk (0761-099577)

-

Emil Andersson

Gustav Alm

Harry Waern

Ivar Sönnerholm

Jack Kristensen

Olle Engdahl

Oscar Jansson

Sixten Westerfors

Tage Norén

__________________________________________
_____________________________________________________________

Arrangör: Surte

Ytterby IS Röd
-
Samlingstid kl 09:30
-

10:00 Surte IS FK Svart

10:45 Surte IS FK Gul

11:20 Älvängens IK Blå

-

Johan Svenningstorp, 076-5537274

Ebba Fridh

-

Assar Fridh

Evald Svenningstorp

Julian Fredriksson

Lardin Mardin Moussawi

Leo Axelsson

Otto Rees

Torbjörn Vejdeland

Victor Hedenbergh

Viggo Lökholm hederstedt

__________________________________________
_________________________________________________________

 

Arrangör: Kode

Ytterby IS Vit
-
Samlingstid kl 10:15
-

10:45 IK Kongahälla

11:20 Kode IF Gul

12:00 Kode IF Svart

-

Mikael Magnusson (0723-194364)

Mikael Andersson

-

Anton Andersson

Elias Magnusson

Max Tibblin

Milo Gormley

Troy Andersson

Victor Karlquist

Viktor Karlsson

Vilhelm Mellqvist

Vincent Andersson




Nyhetsarkiv
YIS-dagen 2019-08-26 11:52
Träningstid v.17 - v.412019-04-10 10:53
Tränarna debuterar...2017-05-23 22:16
 
YIS Samarbetspartner
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada