Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS
Kommande matcher
MAJ 2019
 
24
18:30
fre
18:30    
F04, Landvetter IP A-plan
F04 » 
Landvetter IF 2003 Vit - Ytterby IS
  -      
24
18:30
fre
18:30    
F08, Domare Cheyenne Meuller
F08 » 
Ytterby IS Vit - Landvetter IF 2003 Vit
  -      
25
10:00
lör
10:00    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 1 - Älvängens IK Grön
  -      
25
10:00
lör
10:00    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Surte IS FK 2 - Ytterby IS 3
  -      
25
10:00
lör
10:00    
P10, bortamatch
P10 » 
Bortalag - Ytterby Idrottssällskap
  -      
25
10:40
lör
10:40    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Ytterby IS 3 - Kareby IS Blå
  -      
25
10:40
lör
10:40    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 2 - Kode IF Gul
  -      
25
11:00
lör
11:00    
P08, Victor Hieber
P08 » 
Ytterby IS Vit - IF Väster Svart
  -      
25
11:15
lör
11:15    
P08, Jesper Kuhn
P08 » 
Ytterby IS Röd - IF Väster Orange
  -      
25
11:20
lör
11:20    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Kode IF Gul - Ytterby IS 1
  -      
25
11:20
lör
11:20    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Nödinge SK Fotboll Röd - Ytterby IS 3
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P06, Älvevi 2 Konstgräs
P06 » 
Älvängens IK P06 - Ytterby IS Röd
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P09, Tuvevallen 22 Konstgräs
P09 » 
Backatorp IF 1 - Ytterby IS Vit --ÄNDRAD SPELDAG--
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P09, Tuvevallen 21 Konstgräs
P09 » 
Backatorp IF 2 - Ytterby IS Blå --ÄNDRAD SPELDAG--
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Surte IS FK 1 - Ytterby IS 4
  -      
25
12:00
lör
12:00    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Ytterby IS 1 - Älvängens IK Blå
  -      
25
12:40
lör
12:40    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Ytterby IS 4 - Kareby IS Röd
  -      
25
12:40
lör
12:40    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Romelanda UF - Ytterby IS 2
  -      
25
13:00
lör
13:00    
Dam J, Hammarviken Arena (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Örgryte IS FF - Ytterby IS
  -      
25
13:00
lör
13:00    
F07, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
F07 » 
Mölnlycke IF Gul-Vit - Ytterby IS Röd
  -      
25
13:00
lör
13:00    
Herr, Älvevi 1 Gräs
Herr » 
Älvängens IK - Ytterby IS
  -      
25
13:20
lör
13:20    
P10, Romevi 32 Konstgräs
P10 » 
Älvängens IK Blå - Ytterby IS 2
  -      
25
13:20
lör
13:20    
P10, Surte 12 Gräs
P10 » 
Nol IK - Ytterby IS 4
  -      
25
14:15
lör
14:15    
F07, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
F07 » 
Mölnlycke IF Svart - Ytterby IS Vit
  -      
25
15:00
lör
15:00    
P05, Flodala IP 3 KG
P05 » 
Floda BoIF Vit - Ytterby IS
  -      
26
10:10
sön
10:10    
F10, Romevi
 
F10 » 
- Ytterby Idrottssällskap
  -      
26
12:00
sön
12:00    
P07, Tuvevallen 21 Konstgräs
P07 » 
Finlandia/Pallo AIF - Ytterby IS Röd
  -      
26
12:15
sön
12:15    
F09, Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
F09 » 
Torslanda IK 1 - Ytterby IS Blå
  -      
26
12:15
sön
12:15    
P09, Domare: Victor Hieber & Jesper Kuhn
P09 » 
Ytterby IS Röd - Nödinge SK Fotboll
  -      
26
13:30
sön
13:30    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Röd - IFK Hindås
  -      
26
14:15
sön
14:15    
Herr J, Härlanda Park 2 Konstgräs
Herr J » 
Qviding FIF - Ytterby IS
  -      
26
15:00
sön
15:00    
Dam, Undavallen K-gräs
Dam » 
Herrestads AIF - Ytterby IS
  -      
26
15:00
sön
15:00    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - IF Väster Svart
  -      
26
15:45
sön
15:45    
P06, Rydsbergsplan 11 Konstgräs
P06 » 
Lerums IS 2 - Ytterby IS Vit
  -      
26
18:00
sön
18:00    
P07, Stora Höga IP 21
P07 » 
Vallens IF - Ytterby IS Vit
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
MAJ 2019
 
23
19:30
tor
19:30    
P04, Ytterns IP 2 Gräs
P04 » 
Ytterby IS - Kungsbacka IF
3  -  0  
23
19:00
tor
19:00    
Dam J, Tuvevallen (Division 3 Damer)
Dam J » 
Finlandia Pallo AIF/Backatorp IF - Ytterby IS
5  -  4  
23
19:00
tor
19:00    
Dam, Tuvevallen 1 Gräs
Dam » 
Finlandia Pallo AIF/Backatorp IF - Ytterby IS (B)
5  -  4  
22
19:00
ons
19:00    
F05, Krokslättsvallen konstgräs
F05 » 
Jitex Mölndal BK Lila - Ytterby IS
11  -  2  
22
18:30
ons
18:30    
P09, Domare: Pontus Wallin & Emil Andersson
P09 » 
Ytterby IS Blå - KF Velebit 2
  -      
21
17:45
tis
17:45    
P08, Nya SIF Gården
P08 » 
Stenungsunds IF - Ytterby IS Blå
  -      
20
19:30
mån
19:30    
Herr, Ytterns IP 1 Gräs
Herr » 
Ytterby IS - Guldhedens IK
3  -  1  
20
17:45
mån
17:45    
P09, Nolängens IP 7M7 Konstgräs
P09 » 
Nol IK - Ytterby IS Röd
  -      
 
19
18:00
sön
18:00    
F04, Ytterns IP 3 konstgräs
F04 » 
Ytterby IS - Kållered SK
2  -  1  
19
16:00
sön
16:00    
Dam J, Yttern (Klass 3 Junior)
Dam J » 
Ytterby IS - Kode IF
4  -  1  

  Fler spelade matcher >>
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada