Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ytterby IS

Kommande matcher
SEPTEMBER 2019
 
20
17:45
fre
17:45    
YIS Basket P05, Forsgläntans Idrottshall samling 17:00
Ytterby Idrottssällskap - Högsbo Basket Lions  -      
20
18:00
fre
18:00    
F05, Ytterns IP 3 konstgräs
F05 » 
Ytterby IS - Sävedalens IF
  -      
21
09:00
lör
09:00    
F11/F12, Yttern
F11/F12 » 
Ytterby Idrottssällskap - Sammandrag 3 mot 3 F12
  -      
21
09:00
lör
09:00    
F13, 3-3 sammandrag
 
F13 » 
Ytterby IS F13 -
  -      
21
10:00
lör
10:00    
F09, Domare Angela Mattsson
F09 » 
Ytterby IS Blå - Hermansby IF
  -      
21
10:15
lör
10:15    
YIS Basket P05, Forsgläntans Idrottshall
Karlstad Suns - Ytterby Idrottssällskap  -      
21
11:00
lör
11:00    
P08, Ingen Domare klar
P08 » 
Ytterby IS Vit - Kärra KIF Vit
  -      
21
11:15
lör
11:15    
F09, Domare Angela Mattsson
F09 » 
Ytterby IS Röd - Kungälvs FF
  -      
21
12:00
lör
12:00    
P06, Rydsbergsplan 1 Konstgräs
P06 » 
Lerums IS 2 - Ytterby IS Röd
  -      
21
12:30
lör
12:30    
F08, Domare Angéla Mattsson
F08 » 
Ytterby IS Vit - IF Väster Orange
  -      
21
13:45
lör
13:45    
F08, Emma Sandén
F08 » 
Ytterby IS Röd - IF Väster Svart
  -      
21
14:00
lör
14:00    
Dam, Sörbyvallen
Dam » 
Åsebro IF-Brålanda IF - Ytterby IS
  -      
21
16:15
lör
16:15    
YIS Basket P05, Vallda Idrottshall
Ytterby Idrottssällskap - Stenungsunds Basket  -      
21
17:15
lör
17:15    
F06, Ytterns IP 31
F06 » 
Ytterby IS Vit - Kållered SK
  -      
22
09:00
sön
09:00    
F06, Åbyvallen 21 Konstgräs
F06 » 
IF Mölndal Fotboll Vit - Ytterby IS Röd
  -      
22
11:15
sön
11:15    
P07, Vimmervi 21 Konstgräs
P07 » 
Nödinge SK Fotboll blå - Ytterby IS Röd
  -      
22
11:15
sön
11:15    
P07, Vimmervi 22 Konstgräs
P07 » 
Nödinge SK Fotboll Vit - Ytterby IS Vit
  -      
22
12:00
sön
12:00    
P09, Backavallen 12 Konstgräs
P09 » 
Backatorp IF 1 - Ytterby IS Röd
  -      
22
12:00
sön
12:00    
P09, Backavallen 11 Konstgräs
P09 » 
Backatorp IF 2 - Ytterby IS Vit
  -      
22
15:15
sön
15:15    
P09, Slättadamm 3 konstgräs
P09 » 
BK Häcken Vit - Ytterby IS Blå
  -      
22
15:30
sön
15:30    
F08, Romevi 22 Gräs
F08 » 
Romelanda UF - Ytterby IS Röd
  -      
22
16:30
sön
16:30    
Dam J, Kongevi (Division 3 Damer)
Dam J » 
IK Kongahälla - Ytterby IS
  -      
22
16:30
sön
16:30    
Dam, Kongevi 1 Konstgräs
Dam » 
IK Kongahälla - Ytterby IS (B)
  -      
22
17:00
sön
17:00    
P05, Backavallen 2 (GRATTS Arena)
P05 » 
Hisingsbacka FC - Ytterby IS
  -      
22
17:30
sön
17:30    
Herr J, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr J » 
Ytterby IS - IF Väster
  -      
22
17:30
sön
17:30    
Herr, Ytterns IP 3 konstgräs
Herr » 
Ytterby IS - IF Väster
  -      
22
18:00
sön
18:00    
P06, Backavallen 11 Konstgräs
P06 » 
Backatorp IF Svart - Ytterby IS Vit
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
SEPTEMBER 2019
 
19
20:00
tor
20:00    
P04, Ytterns IP 3 konstgräs
P04 » 
Ytterby IS - Bergums IF
1  -  2  
19
19:45
tor
19:45    
Herr, Lövgärdesplan 2 Konstgräs
Herr » 
Angered MBIK - Ytterby IS
3  -  0  
19
18:30
tor
18:30    
P09, Domare: Jacob Grob
P09 » 
Ytterby IS Blå - Sävedalens IF Svart
  -      
18
20:15
ons
20:15    
Dam J, Hovgårdsvallen (Division 3 Damer)
Dam J » 
IK Zenith - Ytterby IS
4  -  4  
18
20:15
ons
20:15    
Dam, Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Dam » 
IK Zenith (B) - Ytterby IS (B)
4  -  4  
18
18:30
ons
18:30    
P09, Domare: Pontus Wallin
P09 » 
Ytterby IS Vit - KF Velebit 2
  -      
18
18:30
ons
18:30    
P09, Domare: Victor Hieber
P09 » 
Ytterby IS Röd - KF Velebit 1
  -      
17
20:00
tis
20:00    
P05, Ytterns IP 3 konstgräs
P05 » 
Ytterby IS - Floda BoIF Vit
3  -  3  
17
18:30
tis
18:30    
F08, Karl Johans Torg Konstgräs 7M7
F08 » 
Ösets BK - Ytterby IS Vit
  -      
16
19:00
mån
19:00    
P04, Kungsbacka sportcenter 10
P04 » 
Kungsbacka IF - Ytterby IS
0  -  8  

  Fler spelade matcher >>
 
YIS information
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada