Fre 19/4 19:00; YIS Herr - Croatia GBG. Välkomna!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Välkommen till Ytterby IS!
Herr J
Matcher
JANUARI 2024
 
20
13:00
lör
13:00    
Gaisgården 2 Konstgräs
GAIS P19 Superettan - Ytterby IS P19 Div 1  -      
FEBRUARI 2024
 
03
13:00
lör
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS P19 Div 1 - IFK Fjärås P19 Div 21  -  0  
04
12:00
sön
12:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS P19 Div 2 - Ale United P19 Div 23  -  2  
 
07
19:45
ons
19:45    
Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
Ale United P19 Div 2 - Ytterby IS P19 Div 1&2  -      
10
12:00
lör
12:00    
Påvelund 1 Konstgräs
Älvsborg FF Div 2 - Ytterby IS P19 Div 22  -  8  
11
15:45
sön
15:45    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS P19 Div 1 - Ytterby IS P19 Div 11  -  6  
 
24
15:00
lör
15:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS P19 Div 1 - Öjersjö IF P19 Div 13  -  3  
25
12:00
sön
12:00    
Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
Ale United (P19) - Ytterby IS (HJ)  -      
25
12:00
sön
12:00    
Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
Ale United P19 Div 2 - Ytterby IS P19 Div 21  -  2  
MARS 2024
 
02
15:00
lör
15:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS P19 Div 2 - Kållered SK P19 Div 28  -  0  
03
12:00
sön
12:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS P19 Div 1 - Kinna IF P19 regional Div 1  -      
 
09
13:00
lör
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS P19 Div 1 - Göteborgs FF P19 Div 15  -  1  
10
14:00
sön
14:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS P19 Div 2 - Donsö IS P19 Div 2  -      
 
16
12:00
lör
12:00    
Arwidsroplanen
IK Oddevold U17 - Ytterby IS P19 Div 2  -      
 
23
12:15
lör
12:15    
Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
Götaholms BK P19 regional Div 1 - Ytterby IS P19 Div 15  -  6  
24
12:00
sön
12:00    
Lexby 2 Konstgräs
Partille IF FK P19 Div 2 - Ytterby IS P19 Div 23  -  3  
APRIL 2024
 
04
20:15
tor
20:15    
Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
Götaholms BK - Ytterby IS 12  -  3  
07
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Hovås Billdal IF 28  -  2  
 
11
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Stenungsunds IF8  -  0  
13
16:00
lör
16:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - IFK Fjärås 12  -  3  
14
12:15
sön
12:15    
Härlanda Park 1 Konstgräs
Qviding FIF 1 - Ytterby IS 33  -  5  
 
17
20:15
ons
20:15    
Vallhamra 2 Konstgräs
Sävedalens IF - Ytterby IS 1  -      
18
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Öckerö IF  -      
20
12:15
lör
12:15    
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK - Ytterby IS 2  -      
 
23
20:00
tis
20:00    
Älvevi 2 Konstgräs
Älvängens IK - Ytterby IS   -      
25
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Lerums IS  -      
27
13:00
lör
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Lerums IS 2  -      
28
18:30
sön
18:30    
Krokslättsvallen konstgräs
Dalen/Krokslätts FF - Ytterby IS 3  -      
MAJ 2024
 
02
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Torslanda IK 3  -      
02
20:15
tor
20:15    
Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF 1 - Ytterby IS 1  -      
05
15:30
sön
15:30    
Lindevi IP 1 Konstgräs
Lindome GIF - Ytterby IS 2  -      
 
07
20:15
tis
20:15    
Ytterns IP 3 konstgräs
Ytterby IS 1 - Torslanda IK  -      
09
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Backatorp IF Röd  -      
11
14:15
lör
14:15    
Kobbegården 1 Konstgräs
Askims IK - Ytterby IS 3  -      
 
17
19:00
fre
19:00    
Fjärdingsplan KG
Lundby IF - Ytterby IS 2  -      
17
19:15
fre
19:15    
Majvallen 1 Konstgräs
GFF/Azalea BK 1 - Ytterby IS 1  -      
19
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Kungsbacka IF  -      
 
23
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Lindome GIF  -      
26
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Näsets SK 1  -      
26
14:00
sön
14:00    
Stenkullens IP 1 Gräs
Stenkullen GoIK - Ytterby IS 3  -      
 
30
19:00
tor
19:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Älvsborg FF  -      
JUNI 2024
 
02
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - IF Warta  -      
02
15:00
sön
15:00    
Mölnlycke IP
Mölnlycke IF - Ytterby IS 1  -      
02
16:00
sön
16:00    
Jonsereds IP 1 Konstgräs
Jonsereds IF 1 - Ytterby IS 2  -      
 
06
15:00
tor
15:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Qviding FIF  -      
09
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Ale United  -      
 
11
18:30
tis
18:30    
Tuvevallen 1 Gräs
Finlandia Pallo AIF 1 - Ytterby IS 1  -      
15
13:15
lör
13:15    
Påvelund 1 Konstgräs
Älvsborg FF 2 - Ytterby IS 2  -      
16
17:30
sön
17:30    
Ögärdets IP B
IFK Fjärås 2 - Ytterby IS 3  -      
AUGUSTI 2024
 
08
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Götaholms BK  -      
11
17:15
sön
17:15    
Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF 2 - Ytterby IS 3  -      
 
14
20:15
ons
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Qviding FIF 1  -      
16
19:00
fre
19:00    
Olssons Trävaror Arena
Stenungsunds IF - Ytterby IS 1  -      
18
17:30
sön
17:30    
Ögärdets IP B
IFK Fjärås 1 - Ytterby IS 2  -      
 
22
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Utbynäs SK  -      
23
19:00
fre
19:00    
Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - Ytterby IS 3  -      
25
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Sävedalens IF  -      
 
29
20:15
tor
20:15    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS 2 - Ytterby IS 2  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Dalen/Krokslätts FF  -      
01
17:00
sön
17:00    
Aspevallen 1 Gräs
Lerums IS - Ytterby IS 1  -      
 
05
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Hovås Billdal IF 1  -      
06
19:15
fre
19:15    
Torslandavallen 2 Konstgräs
Torslanda IK 3 - Ytterby IS 3  -      
07
16:00
lör
16:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Lindome GIF  -      
 
11
20:15
ons
20:15    
Backavallen 1 Konstgräs
Backatorp IF Röd - Ytterby IS 2  -      
14
14:15
lör
14:15    
Torslandavallen 2 Konstgräs
Torslanda IK - Ytterby IS 1  -      
15
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Askims IK  -      
 
19
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Lundby IF  -      
21
11:00
lör
11:00    
Kungsbacka sportcenter 6
Kungsbacka IF - Ytterby IS 3  -      
22
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - GFF/Azalea BK 1  -      
 
26
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - Stenkullen GoIK  -      
27
19:30
fre
19:30    
Lindevi IP 1 Konstgräs
Lindome GIF - Ytterby IS 1  -      
28
12:15
lör
12:15    
Näset Yuncture Arena
Näsets SK 1 - Ytterby IS 2  -      
OKTOBER 2024
 
03
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Mölnlycke IF  -      
05
13:00
lör
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Jonsereds IF 1  -      
06
14:15
sön
14:15    
Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
IF Warta - Ytterby IS 3  -      
 
09
19:45
ons
19:45    
Påvelund 1 Konstgräs
Älvsborg FF - Ytterby IS 1  -      
10
20:15
tor
20:15    
Härlanda Park 1 Konstgräs
Qviding FIF - Ytterby IS 2  -      
11
19:00
fre
19:00    
Vimmervi 2 Konstgräs
Ale United - Ytterby IS 3  -      
 
17
20:15
tor
20:15    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 2 - Älvsborg FF 2  -      
19
14:30
lör
14:30    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 3 - IFK Fjärås 2  -      
20
13:00
sön
13:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS 1 - Finlandia Pallo AIF 1  -      
 
Sponsorer Ytterby IS lotten 2024
SAMARBETSPARTNERS
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada