SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Kommande matcher
MAJ 2022
 
23
18:00
mån
18:00    
F11/F12, Olle Bjerner domare
F11/F12 » 
Ytterby IS F11 Röd - Skepplanda BTK F2011
  -      
25
18:30
ons
18:30    
F11/F12, Kviberg 3:2 gräs 7M7
F11/F12 » 
Utbynäs SK F 11 Gul - Ytterby IS F11 Vit
  -      
26
10:00
tor
10:00    
P09, Ytterns IP 31
P09 » 
Ytterby IS Röd - Backatorp IF Röd
  -      
26
13:00
tor
13:00    
Herr, Ytterns IP 1 Gräs
Herr » 
Ytterby IS - Kortedala IF
  -      
26
13:00
tor
13:00    
P10, Kärnavallen
P10 » 
Hermansby - Ytterby Idrottssällskap
  -      
26
15:00
tor
15:00    
Herr J, Landvetter IP B-plan
Herr J » 
Landvetter IS - Ytterby IS 2
  -      
27
13:00
fre
13:00    
P09, Heden 4
P09 » 
Ytterby IS - Nacka FC
  -      
27
17:00
fre
17:00    
P09, Heden 3
P09 » 
Ytterby IS - Kalmar FF
  -      
28
10:15
lör
10:15    
F10, Domare: Julian 070-971 08 42
F10 » 
Ytterby IS Röd - Slottsskogen/Godhem IF Grön
  -      
28
10:15
lör
10:15    
P11, Julia F08
P11 » 
Ytterby IS Svart - Hjuviks AIK Blå
  -      
28
10:15
lör
10:15    
P11, Lukas N P08
P11 » 
Ytterby IS Vit - Hjuviks AIK Vit
  -      
28
11:30
lör
11:30    
F10, Domare: Julia Salem
F10 » 
Ytterby IS Röd - Slottsskogen/Godhem IF Grön
  -      
28
12:00
lör
12:00    
P11, Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs
P11 » 
IF Warta Svart - Ytterby IS Röd
  -      
28
12:00
lör
12:00    
P11, Sälöfjordsvallen 22 K.Gräs
P11 » 
IF Warta Vit - Ytterby IS Blå
  -      
28
12:30
lör
12:30    
F09, Kållered Sportcenter 11
F09 » 
Kållered SK Vit - Ytterby IS Röd
  -      
28
13:00
lör
13:00    
P09, Heden 3
P09 » 
Skoftebyns IF - Ytterby IS
  -      
28
13:30
lör
13:30    
Herr J, Ytterns IP 1 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS 1 - Lerums IS
  -      
28
14:00
lör
14:00    
Dam, Rosenhill
Dam » 
Eriksbergs IF - Ytterby IS
  -      
28
14:00
lör
14:00    
P09, Heden X
P09 » 
TBD - Ytterby IS
  -      
28
17:00
lör
17:00    
F08, Majvallen 1 Konstgräs
F08 » 
Azalea BK Vit - Ytterby IS Röd
  -      
29
10:00
sön
10:00    
F13, Kareby Hed 12
F13 » 
Kareby IS - Ytterby IS Blå
  -      
29
10:00
sön
10:00    
P09, Heden X
P09 » 
Ytterby IS - TBD
  -      
29
10:00
sön
10:00    
P13, Domare:Julia Salem F08
P13 » 
Ytterby IS Vit - IK Kongahälla 2
  -      
29
10:15
sön
10:15    
F11/F12, Julian domare
F11/F12 » 
Ytterby IS F12 Vit - Älvängens IK Vit
  -      
29
10:15
sön
10:15    
P12, Domare klar; Lukas Vallström
P12 » 
Ytterby Idrottssällskap P12 Röd - Kareby IS Röd
  -      
29
10:30
sön
10:30    
F13, Kode IP 32 Konstgräs
F13 » 
Kode IF - Ytterby IS Röd
  -      
29
11:00
sön
11:00    
P12, Älvevi IP
P12 » 
Älvängens IK Vit - Ytterby Idrottssällskap P12 Grön
  -      
29
11:00
sön
11:00    
P13, Domare:Julia Salem F08
P13 » 
Ytterby IS Blå - Romelanda UF 1
  -      
29
11:30
sön
11:30    
P12, Domare klar; Lukas Vallström
P12 » 
Ytterby Idrottssällskap P12 Vit - IK Kongahälla
  -      
29
12:00
sön
12:00    
P13, Domare:Julia Salem F08
P13 » 
Ytterby IS Röd - Romelanda UF 1
  -      
29
12:15
sön
12:15    
P12, Älvevi IP
P12 » 
Älvängens IK Blå - Ytterby Idrottssällskap P12 Blå
  -      
29
14:00
sön
14:00    
Herr, Örjans Vall
Herr » 
IS Halmia - Ytterby IS
  -      
29
14:00
sön
14:00    
Herr J, Ytterns IP 1 Gräs
Herr J » 
Ytterby IS 2 - Nol IK
  -      
29
15:15
sön
15:15    
P07, Majvallen 1 Konstgräs
P07 » 
Masthuggets BK - Ytterby IS
  -      
29
15:30
sön
15:30    
F08, Djupedalsplan B Konstgräs
F08 » 
Mölnlycke IF Svart - Ytterby IS Vit
  -      
29
16:00
sön
16:00    
F09, Mölndal
F09 » 
Jitex - Ytterby Idrottssällskap
  -      
29
16:00
sön
16:00    
F11/F12, Romevi 31 Konstgräs
F11/F12 » 
Romelanda UF - Ytterby IS F11 Röd
  -      
29
18:00
sön
18:00    
Dam, Torslandavallen 1 Gräs
Dam » 
Torslanda IK - Ytterby IS (B)
  -      
29
18:00
sön
18:00    
Dam J, Torslandavallen 1 Gräs
Dam J » 
Torslanda IK - Ytterby IS (B)
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
MAJ 2022
 
22
16:30
sön
16:30    
P09, Backavallen 21(Gratts Arena)
P09 » 
Hisingsbacka FC Vit - Ytterby IS Vit
1  -  8  
22
15:30
sön
15:30    
P08, Mölnlycke IP
P08 » 
Sjövalla FK /Mölnlycke IS - Ytterby IS Vit
2  -  5  
22
14:45
sön
14:45    
P12, Älvevi IP
P12 » 
Älvängens IK Blå - Ytterby Idrottssällskap P12 Vit
  -      
22
14:00
sön
14:00    
F13, Romevi 31 Konstgräs
F13 » 
Romelanda UF 2 - Ytterby IS Vit
  -      
22
13:30
sön
13:30    
P12, Älvevi IP
P12 » 
Älvängen IK Vit - Ytterby Idrottssällskap P12 Röd
  -      
22
13:00
sön
13:00    
Dam J, Hammarviken Arena
Dam J » 
Örgryte IS Fotboll - Ytterby IS 1
0  -  2  
22
13:00
sön
13:00    
Herr J, Backavallen 2 (GRATTS Arena)
Herr J » 
Hisingsbacka FC - Ytterby IS 1
1  -  5  
22
12:00
sön
12:00    
P13, Älvevi 22 Konstgräs
P13 » 
Älvängens IK blå - Ytterby IS Röd
  -      
22
11:30
sön
11:30    
P12, Domare klar; Lukas Vallström
P12 » 
Ytterby Idrottssällskap P12 Blå - Skepplanda BTK 2
  -      
22
11:00
sön
11:00    
F11/F12, Älvevi 3 7M7 Konstgräs
F11/F12 » 
Älvängens IK Vit - Ytterby IS F12 Vit
  -      

  Fler spelade matcher >>
 
Sponsorer Ytterby IS lotten 2022
SAMARBETSPARTNERS
HANDLA OCH STÖTTA OSS SAMTIDIGT
Information vid skada